خانواده باکتریایی جدید کشور رونمایی شد

0
اشتراک

خانواده باکتریایی جدید کشور رونمایی شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از کرج، ‌سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت از صبح به استان البرز سفر کرده و با حضور در جهاد دانشگاهی دستاوردهای مختلف پزشکی را رونمایی می‌کند.

 

براساس این گزارش، وزیر بهداشت پس از رونمایی از داروی گیاهی درمان آلزایمر از خانواده باکتریایی جدید به عنوان دستاورد مهم علمی و تحقیقاتی محققان کشور نیز رونمایی کرد.

 

در این مراسم سیدابوالحسن شاهزاده فاضلی رئیس مرکز ملی ذخایر ژنیتکی و زیستی ایران طی سخنانی اظهار داشت: دستیابی به این فناوری توسط محققان بانک میکرو ارگانیسم مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه این خانواده باکتریایی در جریان مطالعات اکتشافی در زمینه تعیین تنوع زیستی میکروارگانیسم‌های'چشمه بادآب سورت کشف شده است، افزود: این چشمه یکی از زیباترین چشمه‌های جهان محسوب می‌شود که دارای اکوسیستم منحصر به فرد است.
 

این مسؤول با اشاره به اینکه این چشمه برای مطالعات از تنوع زیستی میکروبی مورد توجهی برخوردار است افزود: این باکتری جدید با استفاده از معیارهای مختلف شناسایی از جمله مطالعات تبارزایی به عنوان یک تاکسن باکتریایی جدید و منحصر به فرد به خلق یک خانواده جدید شده است.

فاضلی این تاکسن جدید را اولین خانواده معرفی شده در شاخه باکتریایی‌ها از ایران عنوان کرد.
 

وی با اشاره به اینکه باکتری‌ها دارای توانمندی‌های گوناگون در تولید آنزیم‌ها و آنتی‌بیوتیک‌ها هستند، گفت: در این راستا می‌توان از فرآورده‌های آنها در صنایع مختلف استفاده کرد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.