گروه: زنان
تاریخ: ۱۴:۵۸ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
خانه های مهر میزبان کودک ها طلاق / فعالیت منزل های ” مهر” در کرمان شروع شد

اسلامی گفته بود: رونمایی خانه‌های مهر، گامی تاثیرگذار در ساماندهی دیدار فرزندان طلاق با والدین در مکان‌هایی متناسب با شرایط روحی کودک ها می‌باشد تا محاکم برای دیدار فرزندان وادار به انتخاب فضا‌های نامتناسب نباشند. این مقام قضائی استان کرمان اهتمام کرد: باتوجه به اینکه مکان دیداری که گذشته بر این تشخیص می‌شد به سبب […]

خانه‌های مهر میزبان کودک ها طلاق / فعالیت خانه‌های

اسلامی گفته بود: رونمایی خانه‌های مهر، گامی تاثیرگذار در ساماندهی دیدار فرزندان طلاق با والدین در مکان‌هایی متناسب با شرایط روحی کودک ها می‌باشد تا محاکم برای دیدار فرزندان وادار به انتخاب فضا‌های نامتناسب نباشند.

این مقام قضائی استان کرمان اهتمام کرد: باتوجه به اینکه مکان دیداری که گذشته بر این تشخیص می‌شد به سبب محیط حاکم برآن سبب در فراروی لطمه قرار گرفتن فرزندان می‌شد، لذا ایجاد خانه‌های مهر در اولویت جای گرفت.

اسلامی با قدردانی از کوشش مدیران در مسیر اندازی خانه‌های مهر گفته بود: در فعلی دو مکان شایسته برای دیدار این نوع اطفال در کرمان مشخص شده و در آینده نزدیک شاهد رونمایی سومین منزل مهر با همکاری سازمان‌های مردم نهاد در شهر کرمان می باشیم.

بر اساس قانون و رویه موجود در پرونده‌های دیدار فرزند، اگر والدینی که جدا از یکدیگر زندگانی می‌کنند نتوانند فرزند خود را دیدار نمایند، ضروری هست به دادگاه مراجعه کنند و حکم دیدار با فرزند خود را بگیرند، پس از آن به مکان تعیین‌شده از طریق دادگاه رفته و با فرزند دیدار کنند.

قابل ذکر هست یکی از مسائل مورد اختلاف میان والدین، مکان دیدار هست با تأسف بعضی از والدین به تعهدها خود مبنی بر تامین مقدمات یا شرایط ضروری برای دیدار اقدام نمی‌کنند و به‌ناچار دیدار با مداخله نیروی انتظامی صورت می‌گیرد.