تاریخ: ۲:۴۰ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
خانم های باردار این ۵ نوشیدنی را نخورید

سرویس سبک زندگی فردا: تقریبا زیادتر خانم‌ها از بایدها و نبایدهای دوران بارداری باخبر می باشند ولی محتمل هست هنوز هم عده ای از خانواده ها دانش کافی در این زمینه نداشته باشند و خطاهای جبران ناپذیر از آنان سر بزند.   آب میوه‌های پاستوریزه نشده   قطعا به برچسب فرآورده ها توجه کنید. از […]

سرویس سبک زندگی فردا: تقریبا زیادتر خانم‌ها از بایدها و نبایدهای دوران بارداری باخبر می باشند ولی محتمل هست هنوز هم عده ای از خانواده ها دانش کافی در این زمینه نداشته باشند و خطاهای جبران ناپذیر از آنان سر بزند.   این نوشیدنی ها را خانم های باردار نخورند

آب میوه‌های پاستوریزه نشده
  قطعا به برچسب فرآورده ها توجه کنید. از انواع شیر و آب میوه‌های پاستوریزه نشده تماما اجتناب کنید چون که محتمل هست در بر دارنده باکتری‌هایی باشند که به سامانه عصبی جنین لطمه می‌رساند.

پیش از نوشیدن اندکی فکر کنید
بعضی از نوشیدنی ها، جزء نوشیدنی‌های سالم محسوب می شوند اما تنها سالم بودن آنان موجب نمی توان که گمان کنید استفاده شان در دوران بارداری بلامانع و بی خطر هست. نظیر چای سبز، چای یخی، نوشابه های رژیمی، قهوه و…

چای سرد: محتمل هست که این چای واقعا به شما حس نشاط و انرژی بدهد اما کافئین آن بسیار بالا هست و نباید مورد استفاده قرار بگیرد.

قهوه: اگر توان ندارید یک روز را بدون قهوه سر کنید خوب تر هست استفاده آن را در این دوران بسیار کاهش دهید. به صورت ایده آل حذف قهوه از برنامه غذایی تان لازم هست اما اگر چنانچه توان ندارید این کار را انجام دهید، لااقل در مقدار مصرفی آن تجدیدنظر کنید. استفاده فراوان کافئین خصوصا در سه ماه نخست بارداری توان دارد منتج به سقط جنین گردد و توان دارد سلامتی جنین را به خطر بیندازد. استفاده مداوم قهوه موجب تنگ تر شدن عروق خونی می گردد و بنابراین جریان خون در بدن کاهش می یابد و از همین طریق جریان خون در بدن جنین نیز کم می گردد.

ترکیبات موجود در کافئین موجب کم تر جذب شدن آهن که برای رشد جنین بسیار با اهمیت هست، می گردند. خانم های باردار نباید همه روزه زیادتر از ۱۵۰ میلی گرم کافئین استفاده کنند. پس عاقلانه هست که استفاده قهوه را بسیار کم کنید و خودتان را از این خطرهای دور نگه دارید. استفاده فراوان کافئین خصوصا در سه ماه نخست بارداری توان دارد منتج به سقط جنین گردد.

این مواد به صورت مستقیم روی تخمک اثر می‌گذارند
نوشابه‌ها برای برطرف تشنگی خوش طعم ترین و دلچسب ترین انتخاب می باشند ولی مواد شیمیایی آنان نظیر کوئینین اثرها مخرب بسیاری دارند. هر زنی که به بارداری سالم و داشتن برنامه غذایی مناسب در دوران بارداری اهمیت می دهد، باید از استفاده نوشابه ها اجتناب کند.

نوشابه‌های رژیمی: نوشابه های رژیمی مملو از کافئین نیستند اما شیرین کننده های غیرطبیعی دارند نظیر ساکارین. این طعم دهنده ها موجب بروز بعضی نارسایی ها در جنین می گردند البته اگر در مقادیر فراوان وارد بدن شوند. نوشابه ها در طعم های متفاوت و متمایز همگی کافئین دارند و باید در اندازه ای که استفاده می گردند بسیار دقت گردد. نوشیدن این نوشابه ها، بدترین و مضرترین مواد غذایی نیستند و اگر خانم بارداری میل به نوشیدن آن را داشته باشد توان دارد کنترل شده و متعادل گاهی نوشابه نیز بنوشد.

نوشیدنی‌های گازدار: کولا، لیموناد، تانگو و… همگی گوارا می باشند و با نوشیدن مقدار اندکی از آنان اتفاق خطرناکی نمی افتد ولی اگر عادت کنید که روزانه یک نوشیدنی گازدار بنوشید، احتمال آن که در هفته ۳۷ام دچار وضعیت حمل شوید تا ۳۸ درصد افزایش می یابد. نوشابه های انرژی زا و نوشیدنی های گازدار در بر دارنده کافئین می باشند و خطر زایمان زودرس را بهمراه دارند. خوب ترین قانون در دوران بارداری این هست که از هر چیزی که دوست دارید و هوس خوردنش را می کنید در حد متعادل و متناسب استفاده کنید. هر زنی که به بارداری سالم اهمیت می دهد، باید از استفاده نوشابه ها اجتناب کند.

نوشابه‌ها   می‌دانیم که نوشیدن نوشابه ها از لذت بخش ترین چیزها در تمام دنیا می باشند، اما نوشابه ها در بر دارنده کافئین و بعضی مواد شیمیایی دیگر می باشند. استفاده نوشابه ها موجب بروز مشکلاتی نظیر زایمان به کار رفته در نوشابه ها موجب تغییراتی در رحم می گردد. طعم دهنده های تصنعی موجود در نوشابه نظیر ساکارین مواد شیمیایی می باشند که مردم به جای شکر، آنان را جایگزین کرده اند تا کالری کمتری بگیرند.