گروه: بلیط
تاریخ: ۱۲:۱۵ :: ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
خادم: همه بلیت های مان را برای جلوگیری از تعلیق کشتی هزینه کردیم/ با شرایط کنونی، در جام جهانی آمریکا شرکت نمی کنیم

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم، رسول خادم در مورد میزبانی رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی جام تختی در ماهشهر و تبریز گفت: سامانه رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی با رویکرد جدید در سال ۲۰۱۸ فعال شده و این اتحادیه در اجرای پایلوت این سامانه، ۴ تورنمنت در کشتی آزاد و ۴ […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم، رسول خادم در مورد میزبانی رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی جام تختی در ماهشهر و تبریز گفت: سامانه رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی با رویکرد جدید در سال ۲۰۱۸ فعال شده و این اتحادیه در اجرای پایلوت این سامانه، ۴ تورنمنت در کشتی آزاد و ۴ تورنمنت در کشتی فرنگی را تحت پوشش قرار داده هست. بر همین اساس نیز مسابقات کشتی فرنگی جام تختی مورد توجه اتحادیه جهانی جای گرفت.

وی اضافه کرد: الان با توجه به شرایط امنیتی و سیاسی که در منطقه وجود دارد، شاهد حضور ۱۴، ۱۵ کشور در ایران برای شرکت در یک تورنمنت بودیم. این در حالی بود که این تورنمنت، یک مسابقه قهرمانی جهان یا جام جهانی نبود. علاوه بر این این تعداد کشور ۲، ۳ برابر شرکت کنندگانی هست که در یک تورنمنت اروپایی حضور پیدا می‌کنند.

ریاست فدراسیون کشتی در مورد مبحث تعویق رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی که قرار بود اردیبهشت ماه در کشورمان برگزار گردد، گفت: در جلسه هیئت رئیسه اتحادیه جهانی، اعضا به این نتیجه رسیدند که جام جهانی کشتی فرنگی در ایران به فاصله ۱۵ روز بعد از جام جهانی کشتی آزاد در آمریکا برگزار گردد. در ادامه متوجه گردیدیم که اتحادیه جهانی، تاریخ میزبانی ما را در تقویم قرار نمی‌دهد. ما متوجه شدیم که روسیه در پی جابه‌جایی زمان میزبانی ما به دلیلی میزبانی‌اش در قهرمانی اروپا هست که فاصله ۱۰ روزه با میزبانی ایران دارد. در حقیقت به همین سبب کشورهای اروپایی نمی‌توانسند در جام جهانی کشتی فرنگی شرکت کنند. ما هم به همین سبب حاضر گردیدیم که میزبانی‌مان را در فاصله ۲، ۳ روز بعد از جام جهانی کشتی آزاد دارا باشیم تا اروپایی‌ها به ایران بیایند.

خادم دنبال کرد: اتحادیه جهانی در این باره اعلام نمود که تعویق جام جهانی کشتی فرنگی حتمی هست و ما هم گفتیم که تیم ملی در جام جهانی آمریکا شرکت نخواهد کرد. اگر اتحادیه جهانی اصرار بر تغییر زمان جام جهانی کشتی فرنگی در ایران داشته باشد، ما هم در مسابقات آمریکا شرکت نمی‌کنیم.

این مطلبو از دست ندید!  پرطرفدارترین مسیرهای پروازی کدامند؟

وی که با برنامه «تهران ورزشی» در رادیو تهران گفت‌وگو می‌کرد، درخصوص پرونده علیرضا کریمی گفت: این مبحث فراتر از بحث کمیته بین‌المللی المپیک بوده و یک مساله بغرنج و پیچیده هست. بعضی می‌گویند که پیشینه این مبحث سال‌ها در ورزش کشور وجود داشته و به طور مستمر حل و فصل شده هست، اما این بار در یک شرایط غیر مرسوم قرار گرفته‌ایم. ما توانستیم تا حدود بسیاری زمان بخریم و مبحث تعلیق را که IOC پیگیری می‌کرد، عقب بیندازیم که همین مساله، فضا را آرام کرد. در حال حاضر هم منتظر هستیم در مورد علیرضا کریمی، مربی‌اش و کشتی ایران اظهار نظر رسمی انجام گیرد. ما در این مبحث همه بلیت‌هایی را که در این چند سال ذخیره کرده بودیم، هزینه کردیم تا دچار تعلیق نشویم. به زودی هم جمع بندی پایانی IOC و اتحادیه جهانی کشتی را خواهیم داشت.

««رسول خادم با قبول سرمربیگری تیم کشتی آزاد، خطر بزرگی کرده هست.» » خادم به عنوان ریاست فدراسیون کشتی در مورد این جمله محمد بنا، سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی گفت: بنا یک مربی بزرگ و افتخاری برای ایران هست. او مطلب صحیحی را گفته هست. فکر نمی‌کنم هیچ مسئولی بخواهد خودش را سیبل قرار بدهد و خودش به میدان بیاید. به هر حال این تصمیم از سوی شورای فنی گرفته گردید و با توجه به سوابقی که در سال‌های قبل داشتم، قرار بر آن گردید که مدتی این مسیولیت را دنبال کنم. همه ما امید داریم یک مربی واجد شرایط بیاید و این بار سنگین را بگیرد و از روی دوش ما بردارد.