تاریخ: ۱۴:۴۰ :: ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
حوزه محیط زیست استان مرکزی با کم بودن شدید محیط بان رو به رو هست

– خبر ها استانها – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، ، رضا میرزایی ظهر امروز در  دیدار استاندار مرکزی با کارکنان مراقبت محیط زیست استان مرکزی با اشاره به نقش مراقبت از محیط زیست در زمینه محافظت مراجع استان گفت: در چهار دهه انقلاب اسلامی  اقدامات هدفمندی در حوزه زیست محیطی استان انجام شده هست  که پیامدهای […]

– خبر ها استانها –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، ، رضا میرزایی ظهر امروز در  دیدار استاندار مرکزی با کارکنان مراقبت محیط زیست استان مرکزی با اشاره به نقش مراقبت از محیط زیست در زمینه محافظت مراجع استان گفت: در چهار دهه انقلاب اسلامی  اقدامات هدفمندی در حوزه زیست محیطی استان انجام شده هست  که پیامدهای آن در محافظت مراجع پایه و گونه‌های زیستی قابل لمس و رویت هست.

وی اضافه کرد:  10 درصد از منطقه های استان مرکزی مراقبت شده هست، در استان   16 پاسگاه محیط زیست دایر هست و ۳۰ محیط بان این استان نظارت مستمر بر آنان دارند.

مدیرکل مراقبت از محیط زیست استان مرکزی تصریح نمود: یکی از مهم‌ترین مشکلات این اداره کل کم بودن محیط بان هست که طبق امتحان استخدامی جدید سازمان مراقبت محیط زیست، به استان ۹ سهمیه استخدامی  اختصاص یافته هست.

وی با اشاره به اینکه تاحالا زیادی از اشخاص در زمینه مراقبت از محیط زیست جان خود را از دست داده‌اند، افزود: نباید حق و حقوق محیط بانان ضایع گردد زیرا دیگر انجام وظیفه به خوبی صورت نمی‌گیرد.

این مطلبو از دست ندید!  پایان بلاتکلیفی منطقه نمونه گردشگری سد «گیلارلو» در گرمی

سازمان محیط زیست "خونبهای وحوش شکارشده" را کجا هزینه نموده هست؟کم بودن دستگاه‌های سنجش آلایندگی هوای اراک مانع تصمیم‌گیری دقیق مدیریت شهری هستشرایط طبیعت ایران بسیار نگران‌کننده هست

مدیرکل محیط زیست استان مرکزی برضرورت محافظت محیط زیست در استان مرکزی تاکید کرد و گفت:  محیط زیست، جواب به یکی از نیازهای امروز جامعه برای نگاهداری زیادتر از محیط زیست و رعایت حقوق عمومی هست و خراب کردن محیط زیست معلول نابرابریهای اجتماعی و استفاده‏ های نادرست از طبیعت و یکی از عاملان تضییع حقوق انسانها هست.

میرزایی افزود: با نگاهی به وضع فعلی محیط زیست، در می‌‏یابیم که انسان‌ها در بهره‏‌برداری از طبیعت و محیط زیست به مسیولیت خود در محافظت و محافظت از آن بدرستی عمل نکرده‌‏اند، شاهد این حرف، بحران عظیمی هست که محیط زیست دچار آن شده هست.