تاریخ: ۲۰:۴۵ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲

    شتر راننده را کشتزاهدان- خبرنگار کیهان: سرپرست پلیس راه جنوب استان سیستان و بلوچستان گفت: یک دستگاه خودروی پژو پارس در محور ایرانشهر- بم با یک نفر شتر تصادف کرد که در اثر این سانحه راننده پژو پارس جان خود را از دست داد.سرهنگ یدالله ستوده افزود: در این حادثه دو نفر از سرنشینان […]

    شتر راننده را کشت
زاهدان- خبرنگار کیهان: سرپرست پلیس راه جنوب استان سیستان و بلوچستان گفت: یک دستگاه خودروی پژو پارس در محور ایرانشهر- بم با یک نفر شتر تصادف کرد که در اثر این سانحه راننده پژو پارس جان خود را از دست داد.سرهنگ یدالله ستوده افزود: در این حادثه دو نفر از سرنشینان پژو پارس مجروح شدند که توسط امدادگران به مراکز درمانی انتقال یافتند. وی علت این سانحه را رها کردن شتر و عدم توجه راننده به جلو دانست.
انهدام باند کلاهبردار
سمنان- خبرنگار کیهان: فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: با دریافت شکایت‌هایی مبنی بر برداشت‌های غیرمجاز از حساب‌های بانکی افراد به بهانه برنده شدن در برنامه‌های رادیویی و اهدای جوایز، پیگیری موضوع در دستور کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
سرتیپ روح‌الامین قاسمی افزود: با شناسایی ۳ تن از متهمان که ساکن غرب تهران بودند آنان دستگیر و به پلیس آگاهی سمنان منتقل شدند.
وی تصریح کرد: اعضای این باند که ۷ نفر بودند به ۴۱ فقره کلاهبرداری به ارزش ۶ میلیارد ریال از هموطنان در سراسر کشور اعتراف کردند. سرتیپ قاسمی گفت: اعضای این باند با تشکیل پرونده اتهامی روانه دادسرا شدند.
جاسازی تریاک در تریلر
سمنان- خبرنگار کیهان: فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: ماموران انتظامی شهر میامی به یک دستگاه خودرو تریلر که از شرق کشور عازم شمال بود مشکوک شده و آن را متوقف کردند. سرتیپ روح‌الامین قاسمی افزود: ماموران در بازرسی از این خودرو ۲۲۴ کیلوگرم تریاک که به طرز ماهرانه‌ای در آن جاسازی شده بود کشف کردند. وی گفت: دو قاچاقچی در این رابطه دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.
۴۷۶ کیلو مواد در ۲ خودرو
سرویس شهرستان‌ها: فرمانده انتظامی رفسنجان گفت: ماموران انتظامی زهکلوت رودبار جنوب پس از مشاهده یک دستگاه وانت پیکان که از مسیرهای فرعی به سمت زهکلوت در حرکت بود، دستور ایست صادر کردند که راننده خودرو به محض دیدن پلیس اقدام به فرار کرد و پس از تعقیب و گریز با به‌جا گذاشتن خودرو متواری شد.
سرهنگ محمد مهدوی‌نیا  با اشاره به اینکه تلاش پلیس برای دستگیری متهم فراری ادامه دارد، افزود: پس از بازرسی از وانت پیکان ۳۷۴ کیلو و ۸۰۰ گرم تریاک کشف و خودرو به همراه مواد کشف شده به منظور سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد. در همین حال فرمانده انتظامی شهر کرمان گفت: مأموران انتظامی این فرماندهی هنگام گشت‌زنی‌ها در سطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه سواری پراید مشکوک و پس از توقیف آن متوجه شدند، راه پاک‌کن مواد مخدر است.
سرهنگ عبدالعلی روانبخش گفت: ماموران در بازرسی از این خودرو ۴۷ کیلوگرم تریاک و ۵۵ کیلوگرم حشیش کشف کردند.
وی با اشاره به توقیف یک دستگاه پراید دیگر که اسکورت مواد بود، اظهار داشت: در این رابطه پنج قاچاقچی دستگیر که به همراه مواد کشف شده و خودروهای توقیفی به منظور سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شدند.
مو صاحبش را به زیر تیغ برد
بندرعباس- ایرنا: در یک عمل جراحی در مجتمع آموزشی، پژوهشی و درمانی پیامبر اعظم(ص) بندرعباس یک توده مو به وزن تقریبی یک کیلوگرم از معده دختر نوجوان خارج شد.پزشک فوق تخصص گوارش این مرکز درمانی گفت: بیمار دختر نوجوان ۱۴ ساله‌ای بود که با علائم تهوع، کاهش وزن و بی‌اشتهایی به این مرکز مراجعه کرده بود.دکتر سیدحمید موسوی افزود: بیمار آندوسکوپی شد که وجود یک توده و کلاف پیچیده مویی در معده بیمار مشهود بود.
وی با بیان این که ظاهرا بیمار از سالیان پیش عادت به خوردن موی خود داشته است، گفت: با توجه به اینکه مو در سیستم گوارش جذب و دفع نمی‌شود  طی سالیان متمادی ایجاد تریکو بزوآ یا همان جسم خارجی ناشی از تجمع مو کرده که سبب انسداد گوارش بیمار شده بود.
چاه ۳ کارگر را به کام مرگ کشاند
قزوین- خبرگزاری فارس: مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین گفت: امدادگران این سازمان پس از دریافت خبری مبنی بر گرفتار شدن ۳ کارگر در داخل یک چاه ۶۵ متری در روستای کورانه فورا به محل حادثه اعزام شدند. ابوالفضل ذوالقدر افزود: آتش‌نشانان تلاش کردند که کارگران را نجات دهند اما به دلیل نرسیدن اکسیژن، آنان جان خود را از دست داده بودند.
وی اظهار داشت: در این حادثه یکی از مأموران آتش‌نشانی به دلیل نرسیدن اکسیژن دچار خفگی شد که با اعزام به موقع به بیمارستان مشکل تنفسی وی رفع و هم اکنون در سلامت کامل است.
۳۳۳ کیلو پودر نیروزا درخانه
سرویس شهرستان‌ها: فرمانده انتظامی بندر لنگه گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه شخصی در حمل کالای قاچاق در شهرستان بندر لنگه فعالیت دارد، پیگیری موضوع در دستور کار مأموران قرار گرفت.
سرهنگ محمود حافظی با اشاره به دستگیری فرد مورد نظر توسط ماموران افزود: ماموران پلیس آگاهی با هماهنگی مقام قضایی در بازرسی از مخفیگاه متهم، ۲۳۹ قوطی انواع پودر نیروزا به وزن ۳۳۳ کیلوگرم کردند.
فرمانده انتظامی بندرلنگه با بیان اینکه ارزش این محموله یک میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال برآورد شده است، اظهار داشت: کالای کشف شده به همراه متهم برای سیر مراحل قانونی به اداره کالای قاچاق این شهرستان انتقال داده شد.
کشف ۲۲ کیلوهروئین
شیراز – ایرنا: فرمانده انتظامی استان فارس گفت: ماموران این فرماندهی مطلع شدند که فردی قصد دارد یک محموله مواد افیونی را از سمت فسا به شیراز منتقل سازد.
 سرتیپ احمدعلی گودرزی افزود: ماموران با اعزام به محور فسا- شیراز یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ متعلق به قاچاقچیان را در حالی که بدون سرنشین رها شده بود، شناسایی کردند.
وی گفت: با مراقبت‌های نامحسوس مأموران، صاحبان این محموله مواد مخدر که سه نفر بودند، به محل پارک خودرو مراجعه که در یک عملیات غافلگیرانه همگی آنان دستگیر و به همراه خودرو به مقر انتظامی انتقال داده شدند.سرتیپ گودرزی گفت: در بازرسی از این خودرو ۲۲ کیلو و ۸۰۰ گرم هروئین که به طرز ماهرانه‌ای در صندلی عقب خودرو جاسازی شده بود، کشف شد.
بازداشت تاراجگران میراث فرهنگی
گچساران- خبرگزاری فارس: فرمانده انتظامی گچساران گفت: به دنبال دریافت خبری مبنی بر حفاری غیرمجاز توسط افرادی سودجو در حوزه استحفاظی پاسگاه امامزاده جعفر(ع) بررسی موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.سرهنگ محمد موسوی افزود: ماموران گشت پاسگاه انتظامی امامزاده جعفر(ع) هنگام گشت‌زنی در حوزه استحفاظی خود مشاهده کردند یک دستگاه خودروی پژو کنار قبرستان یک روستا پارک شده، که ماموران به محل اعزام و مشاهده کردند دو نفر درحال حفاری در منطقه ثبت شده میراث فرهنگی هستند.وی ادامه داد: در بازرسی از خودرو یک دستگاه گنج‌یاب و یک دستگاه ردیاب به همراه وسایل و متعلقات و یک عدد کلنگ کشف که پس از هماهنگی با مقام قضایی، آنها را همراه با وسایل مکشوفه، دستگیر و به مقر انتظامی انتقال دادند.
شکارچیان پلنگ زندان رفتند
یاسوج- ایرنا: مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت که ۲ شکارچی ۲ قلاده توله پلنگ ایرانی در شهرستان لنده در این استان با دستور مقامات قضایی دستگیر و پس از بازجویی‌های اولیه راهی زندان شدند.
شکارچیان این ۲ قلاده توله پلنگ که کمتر از یک سال سن داشتند هفته گذشته در منطقه موگرمون شهرستان لنده شکار کردند که لاشه آنها چند روز قبل توسط مردم منطقه کشف شد.
پلنگ، گربه‌سانی است که جمعیت اصلی آن در ایران باقی مانده و تقریباً در سراسر کشور زیست می‌کند اما عوامل متعددی مانند شکار، طعمه مسموم و حوادث جاده‌ای زندگی این گونه ارزشمند را تهدید می‌کند.

این مطلبو از دست ندید!  رود "بشار" خشک شد؛ محیط زیست و آب منطقه ای خود را به خواب زده اند