تاریخ: ۱۸:۱۳ :: ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
حمله به یک پایگاه نظامی در جنوب سومالی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، ساکنان محلی امروز، چهارشنبه اعلام کردند یک پایگاه نظامی متعلق به دولت در منطقه شبیلی سفلی در جنوب سومالی بوسیله چند خودروی بمبگذاری شده و تیراندازی افراد مسلح، هدف حمله قرار گرفت. این حمله در اواسط صبح […]

حمله به یک پایگاه نظامی در جنوب سومالیبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، ساکنان محلی امروز، چهارشنبه اعلام کردند یک پایگاه نظامی متعلق به دولت در منطقه شبیلی سفلی در جنوب سومالی بوسیله چند خودروی بمبگذاری شده و تیراندازی افراد مسلح، هدف حمله قرار گرفت.

این حمله در اواسط صبح در منطقه «اودیگل»، منطقه‌ای کشاورزی در طول رود شبیلی و ۷۰ کیلومتری جنوب غربی موگادیشو، پایتخت این کشور به وقوع پیوست.

یکی از افسران نظامی به خبرگزاری رویترز گفت: دورتادور این پایگاه نظامی با کیسه‌های ماسه‌ای سنگین پر شده بود و دو خودروی بمبگذاری شده خارج از این پایگاه منفجر شدند. تعدادی از نیرو‌های دولتی به همراه عناصری از گروه الشباب قربانی شدند؛ اما ما آمار دقیق آن را نداریم.

همچنین یکی از ساکنان این منطقه به خبرگزاری رویترز گفت: ما صدای دو انفجار و همچنین تیراندازی را از طرف پایگاه نظامی سومالی شنیدیم. ما چندین سرباز را مشاهده کردیم که در حال فرار و دور شدن از این پایگاه بودند؛ اما متوجه نشدیم چه تعدادی کشته شده اند.

این مطلبو از دست ندید!  جدول پرواز‌های فرودگاه بوشهر ۳۰ مرداد ۹۸

گروه تروریستی الشباب با پذیرش مسئولیت این حمله، گفت ۵۰ سرباز سومالیایی و دو نفر از عناصر این گروه کشته شده‌اند.

مقامات دولتی سومالی هنوز در خصوص این حادثه و نیز شمار قربانیان آن اظهارنظر نکرده اند.