گروه: آشپزی
تاریخ: ۲۰:۲۷ :: ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
حلیم بادمجان

برترین ها: حلیم بادمجان پیش غذایی سنتی و مراسمی هست که طرز تهیه دو مدل آن را برایتان آورده ایم.    این حلیم دل چسب ایرانی، مناسب ضیافت های شما بوده و با تزیین رنگینی که می گردد به سفره شما رنگ و لعاب می دهد. حلیم بادمجان یک غذای خوش مزه و پرطرفدار در […]

برترین ها: حلیم بادمجان پیش غذایی سنتی و مراسمی هست که طرز تهیه دو مدل آن را برایتان آورده ایم.    این حلیم دل چسب ایرانی، مناسب ضیافت های شما بوده و با تزیین رنگینی که می گردد به سفره شما رنگ و لعاب می دهد. حلیم بادمجان یک غذای خوش مزه و پرطرفدار در بین ما ایرانی ها هست که به شیوه های گوناگون درست می گردد.
 
مواد لازم:

بادمجان قلمی: ۶عددگوشت سردست یا گردن یا قلوه گاه گوسفندی: ۳۵۰ گرمعدس: یك دوم پیمانهبرنج: یك چهارم پیمانهبلغور گندم: یك هشتم پیمانهپیازداغ و سیرداغ: ۴ تا ۵ قاشق غذاخورینمك، فلفل، زردچوبه: به میزان لازمكشك: ۲۰۰ گرم  حلیم بادمجان
روش تهیه:

۱ - ۱ - بادمجان ها را پوست گرفته، نمك بزنید تا تلخی آنان گرفته گردد، پس از آن آنان را در روغن سرخ كنید.

۲ - ۲ - گوشت را با قدری از پیازداغ و زردچوبه بپزید، پس از آن عدس، برنج، بلغورگندم و بادمجان سرخ شده را به گوشت اضافه كرده اذن دهید تا به خوبی بپزد و جا بیفتد.

۳ - ۳ - حلیم جاافتاده و پخته شده را از روی حرارت برداشته با گوشت كوب دستی مدام بكوبید تا كشدار گردد.

۴ - ك۴ - كشك را اضافه كنید. نعناع داغ، پیازداغ، نمك، فلفل و سیرداغ را به حلیم بیفزایید و اذن دهید تا با هم بپزند و مخلوط گردند. پس از آن درظرف مناسب بریزید و سرو كنید.

نكته:

 1 -  1 - وقتی سیرداغ درست می كنید درآخرین فاز كمی زردچوبه به آن بزنید و از روی حرارت بردارید این كار موجب می گردد سیرداغ بوی كمتری داشته باشد.

۲ - ۲ - طبق معمول در حلیم بادمجان از لوبیاسبز استفاده می گردد كه در این صورت رنگ حلیم روشن تر خواهد گردید.

این مطلبو از دست ندید!  طرز تهیه کوفته مرغ با کدو سبز

۳ - ۳ - درتهیه این حلیم توان دارید بادمجان ها را به جای سرخ كردن به طور آب پز استفاده كنید.
  حلیم بادمجان با لوبیا سفید!  
مواد اولیه:

    بادمجان قلمی: ۱۰ تا ۱۲ عدد    گوشت سر دست: ۱ کیلوگرم    لوبیا سفید: ۵۰۰ گرم    پیاز سرخ کرده: ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری    کشک سائیده: ۲ تا ۳ پیمانه    روغن: ۳۵۰ گرم    نمک و فلفل سیاه: به میزان لازم  حلیم بادمجان
طرز تهیه:

۱٫۱٫ داخل یک قابلمه مناسب و بزرگ، سه تا چهار لیوان آب می ریزیم.

۲٫ گوشت (گوساله یا گوسفند) و لوبیا سفید و پیاز داغ را داخل قابلمه آب می ریزیم و می گذاریم تماما بپزند. ۲٫ پوست بادنجان ها را می گیریم و سر آنان را می گیریم.

۳٫ پس از آن می شوییم و روی آنان اندکی نمک می ریزیم تا تلخی آن گرفته گردد. داخل یک تابه بزرگ، قدری روغن می ریزیم و بادنجان ها را داخل روغن و روی حرارت ملایم سرخ می کنیم.

۴٫گوشت را پس از پختن از آب خارج می کنیم. بادنجان های سرخ شده و گوشت و لوبیای پخته شده را داخل یک قابلمه بزرگ و مناسب می ریزیم و آنان را خوب می کوبیم و مخلوط می کنیم. دو تا سه لیوان آب و هر مقدار آب گوشتی که داریم، داخل گوشت و بادنجان می ریزیم و قابلمه را روی حرارت ملایم می گذاریم و گاهی آن را به هم می زنیم تا حلیم تماما جا افتاده و کش دار گردد.