تاریخ: ۱۱:۱۷ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
حقایقی درباره زنان که خودشان هم نمی دانند

برترین ها – ترجمه از هدی بانکی: علی الظاهر همه چیز را درباره‌ی خانمها می‌دانیم: در روز چند کلمه سخن می‌زنند، به چه سبب اینهمه رنگ‌های متمایز می‌بینند و در طول زندگی‌شان چقدر رژلب می‌خورند. اما دانشمندان پژوهش ها خود را اندکی دقیق‌تر کردند و چیزهای جالب‌تر و عجیب‌تری درباره طبیعت زنها کشف نمودند. حقایقی […]

برترین ها – ترجمه از هدی بانکی: علی الظاهر همه چیز را درباره‌ی خانمها می‌دانیم: در روز چند کلمه سخن می‌زنند، به چه سبب اینهمه رنگ‌های متمایز می‌بینند و در طول زندگی‌شان چقدر رژلب می‌خورند. اما دانشمندان پژوهش ها خود را اندکی دقیق‌تر کردند و چیزهای جالب‌تر و عجیب‌تری درباره طبیعت زنها کشف نمودند. حقایقی که قطعا شما را شگفت زده خواهند کرد.

حقایقی درباره خانم‌ها که خودشان هم نمی‌دانند

زنها کاری را که باید صورت پذیرد خوب تر به علت می‌سپارند تا کاری را که انجام شده!

هر زنی این تجربه را دارد که همسرش فراموش کرده چیزی را بخرد یا آشغال را بیرون ببرد. در سال ۲۰۱۵، تحقیقی انجام گردید و در آن ۱۰۰ زن و مرد شرکت نمودند. از این اشخاص با فواصلی ( از دو دقیقه تا یک روز) تست‌های حافظه گرفته گردید. نتیجه این بود که زنها در به علت سپاری اقدامات ذی ربط به آینده خوب تر عمل کرده بودند در حالیکه کارهایی را که مردان پیشتر انجام داده بودند فراموش کرده بودند! سرپرست این تحقیقات اینچنین توضیح می‌دهد که زنها اقدامات بسیاری برای انجام دادن دارند و مجبورند اطلاعات بسیاری را به علت بسپارند.

زنها قادرند فرومون‌های مردانه را در میان جمعیت استشمام کنند

سکسولوژیست‌های آمریکایی می‌گویند هر چه یک مرد سالم‌تر باشد، بوی بدن او در جذب زنها قوی‌تر هست. یک زن می‌تواند حضور یک مرد را حتی در یک فروشگاه عطر که دهها زن دیگر روی مچ دست‌های‌شان عطر اسپری کرده‌اند حس کند! ضمنا حس بویایی زنانه حتی می‌تواند میزان قدرت امنیت مرد را شناسایی کند! دانشمندان دانشگاه بریتیش کلمبیا نتیجه گرفتند که بوی بدن شوهر می‌تواند زن را آرام کند. در نتیجه تعجب آور نیست که زنی که از همسرش دور هست گاهی تیشرت وی را بپوشد تا حس کند به وی نزدیک هست.

زنها آهسته‌تر از مردها عاشق می‌شوند

فرقی نمی‌کند چه چیزی عامل عشق باشد؛ مغز، قلب و یا هورمون‌ها، به هر حال مردها خیلی سریع‌تر از زنها عاشق می‌شوند. تحقیقات نشان داده بیشتر از ۲۵ درصد از مردها در قرارهای اول تا چهارم عاشق می‌شوند، در حالیکه منحصرا ۱۵ درصد از خانمها چنین رخدادی برای‌شان می‌افتد. در نتیجه خیلی از خانمها اعتراف می‌کنند که حتی پس از قرار ملاقات بیستم نیز نمی‌توانند دچار دلشوره‌های عاشقانه بشوند. بله آنان به زمان بیشتری برای عاشق شدن احتیاج دارند. اکنون که این را دانستید پس می‌توانید انتخابگر بودن و سماجت یک زن را تا حدی فهم کنید.

این مطلبو از دست ندید!  مناظری دیدنی از طبیعت برفی در «چوت» + عکس ها

ویار دوران بارداری برای زنها خوب هست

محققان کانادایی از دانشگاه تورنتو دریافته‌اند ویار در دوران بارداری باعث رشد سالم جنین می‌شود. تهوع‌ها و سر آلام بارداری هر دو نتیجه‌ی مکانیسم دفاعی می باشند که از جنین در مقابل سموم مضر حراست می‌کنند. در نتیجه نشانه ها ناخوشایند بارداری در حقیقت برای تندرستی مادر مفیدند.

زنانی که زیادتر ویار بارداری دارند طبق معمول بچه‌های سالم‌تری به دنیا می‌آورند و احتمال اینکه سقط جنین کنند خیلی کمتر هست. اما علائمی چون هایپرمسیس گراویداروم (تهوع بیشتر از حد) و آلام شدید شکمی، نشانه‌های سالمی نیستند.

زنانی که IQ بالاتری دارند بچه‌های کمتری دارند

روانشناسان بریتانیایی محاسبه کرده‌اند که تمایل یک زن به بچه‌دار شدن به ازای هر ۱۵ امتیاز بیشتری که در ضریب هوشی اکتساب می‌کند، ۲۵ درصد کمتر می‌شود. آنان نتیجه گرفتند جوامع انسانی به صورت کلی در حال احمق‌تر شدن می باشند! زیرا بانوان باهوش نمی‌خواهند فرزند دارا باشند یا اینکه منحصرا یک بچه به دنیا می‌آورند. به همین سبب مردها طبق معمول انتخاب زنانی را برای ازدواج انتخاب می‌کنند که زیادتر ارزش‌های آنان سنتی باشد.

محققان آمریکایی دریافته‌اند زنانی که بچه‌هایی به دنیا می‌آورند نسبت به آنهایی که این کار را نمی‌کنند تلومرهای کوتاه‌تری دارند. بیشتر از ۲۰۰۰ زن در سنین متمایز در این مطالعه شرکت نمودند و آشکار گردید یک زن هر چه فرزندان بیشتری به دنیا بیاورد، تلومرهای او کوتاه‌تر خواهند گردید. اما این می‌تواند علل گوناگونی داشته باشد مثل استرس. البته ما تشویق‌تان نمی‌کنیم که فرزند نداشته باشید!

بانوان قرمز پوش باعث حسادت زنهای دیگر می‌شوند

البته ما تشویق‌تان نمی‌کنیم که فرزند نداشته باشید!آکادمی علوم اسلواکی یک تست غیرعادی انجام داد. در این تحقیق از بانوان و مردان خواسته گردید به عکس ها زنها ببینند و نظر خود را درباره آنان بگویند. برخی از بانوان عکس لباس‌های قرمز به تن داشتند و بقیه سایر رنگ‌ها را تن کرده بودند. تست نمایش داد بانوان شرکت کننده، زنهایی را که لباس قرمز به تن داشتند به عنوان خطری برای رابطه‌ی خود می‌دیدیدند!

حقایقی درباره خانم‌ها که خودشان هم نمی‌دانند

تست نمایش داد بانوان شرکت کننده، زنهایی را که لباس قرمز به تن داشتند به عنوان خطری برای رابطه‌ی خود می‌دیدیدند!هم بانوان و هم مردان، بانوان قرمز پوش را بی‌پروا و بی‌ملاحظه تلقی کردند. بانوان نیز اینچنین گفتند که نمی‌خواهند همسران‌شان با چنین زنهایی مراوده دارا باشند.