حضور ۲۵۰ محقق قرآنی در دارالتحقیق شهید مطهری(ره) تبریز

0
اشتراک

حضور ۲۵۰ محقق قرآنی در دارالتحقیق شهید مطهری(ره) تبریز

حجت‌الاسلام حسین قدوسی، مدیر مؤسسه قرآنی دارالتحقیق شهید مطهری(ره) تبریز، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: در حال حاضر ۲۵۰محقق قرآنی، علما و  فضلا در این موسسه همکاری دارند.
وی، گفت: موسسه دارالتحقیق شهید مطهری(ره) در راستای آشنایی کودکان و نوجوانان با سوره‌های قرآن کریم و مفاهیم قرآنی، اقدام به تولید نرم‌افزارهایی با محتوای قرآنی نموده است.
وی خاطرنشان کرد: تفسیر تصویری قرآن که ازسوره حمد آغاز شده است و به صورت تصویری به صورت پاورپوینت و بَنری قابل پخش شدن دارد.
قدوسی از تولید بازی‌های رایانه‌ایی خبر داد و ادامه داد: در برنامه‌های موسسه تهیه و تولید شهری قرآنی به صورت انیمیشن و بازی‌های رایانه‌ای گنجاده شده است.
مدیر مؤسسه قرآنی دارالتحقیق شهید مطهری(ره) یادآور شد: بیان معارف اسلامی با زبان هنر و تصویر، آشنایی نسل جوان و نوجوان با اسلام و انقلاب اسلامی، الگوی عملی جهت فعالیت‌های فرهنگی در بُرهه فعلی از مهم‌ترین اهداف موسسه تلقی می‌شوند.
وی افزود: نتواسته‌ایم قرآن را با زبان روز و به صورت قالب و جذاب به جوانان توصیه کنیم و این ناتوانی در مهجوریت قرآن نقش دارد.
مدیر موسسه قرآنی دارالتحقیق شهید مطهری(ره) گفت: وقتی بودجه کشور کم می‌شود، دیواری کوتاهتر از مراکز فرهنگی و قطع یارانه وجود ندارد.
قدوسی، از دلیل همپا نبودن و عدم همبستگی موسسات قرآنی گفت و تاکید کرد: هواهای نفسانی و منیّت‌ها مانعی برای “ما شدن” و همبستگی موسسات قرآنی و خدمت به کلام الله شده است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.