تاریخ: ۲۲:۱۱ :: ۱۳۹۵/۰۵/۲۹
حسن یزدانی دلاور جویباری قهرمان المپیک شد

حسن یزدانی دلاور جویباری قهرمان المپیک شد . کشتی گیری که دلاورانه مبارزه کرد تادل مردم ایران راشاد کند .خداقوت پهلوان . حسن یزدانی امروز فراتر از حد انتظار ظاهر شد و با پیروزی دلاورانه‌ی 10 بر صفر کشتی‌گیر هاییتی را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی رسید.او در دومین بازی خود هم […]

حسن یزدانی دلاور جویباری قهرمان المپیک شد . کشتی گیری که دلاورانه مبارزه کرد تادل مردم ایران راشاد کند .خداقوت پهلوان .

jpg__569x320_q85_crop_subsampling-2

حسن یزدانی امروز فراتر از حد انتظار ظاهر شد و با پیروزی دلاورانه‌ی 10 بر صفر کشتی‌گیر هاییتی را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی رسید.او در دومین بازی خود هم فوق‌العاده روی تشک ظاهر شد و برابر سونر دیمیتراش 5 امتیاز در وقت اول و دو امتیاز در وقت دوم با زیرگیری‌های عالی خود گرفت و با برتری قاطعانه به جمع 4 کشتی‌گیر نهایی وزن 74 کیلوگرم رسید.

دلاور جویباری کشتی ایران در نیمه نهایی فقط یک دقیقه و 43 ثانیه زمان خواست تا حریف قزاقیستانی خود را مثل دیدار اول با امتیاز عالی شکست دهد تا به عنوان نخستین کشتی گیر کاروان ایران در المپیک ریو لقب بگیرد که راهی فینال شده است.

از ساعت 2 بامداد یزدانی 22 ساله دیدار فینال را برابر آنوار گدویف کشتی‌گیر 29 ساله روس قرار گرفت  که حریف او توانسته بود با شکست باروز، شانس اول قهرمانی در این وزن و همچنین جبرییل حسن‌اف آذربایجانی که دارنده دو مدال برنز جهانی است به این مرحله راه پیدا کند.

کشتی‌گیر دلاور ایران فقط با ثبت زمان 8 دقیقه و 48 ثانیه در سه مسابقه راهی فینال شده اما حریف او تمام وقت را در بازی‌ها صرف کرده است.

وهمچنین27 بر صفر یزدانی برابر حریفان و 18 بر 11 کشتی‌گیر روس مقابل حریفانش تا پیش از فینال بود . که این خود گواه برتری این دلاور ایرانی بود

حسن یزدانی دلاور جویباری قهرمان المپیک شد تا اولین طلایی کشتی تا امروز باشد .اگر کشتی حسن یزدانی باحریف روس یک دقیقه دیگر ادامه پیدا میکرد،کشتی گیر روس باید مومیایی میشد.