گروه: مسافرت
تاریخ: ۲:۱۴ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۷
حرکت تیم ۲۰ نفره دوچرخه سواران مازندرانی به کربلای معلی

این تیم که اعضای آن را مردان بالای ۲۰ سال تشکیل می دهند ، همه از شهرستان نکا هستند و رکاب زنی برای این سفر معنوی را هم از شهر نکا آغاز کردند . دبیر هیات دوچرخه سواری استان مازندران در حاشیه اعزام این کاروان به خبرنگار ایرنا گفت : اعضای این تیم از گروه […]

این تیم که اعضای آن را مردان بالای ۲۰ سال تشکیل می دهند ، همه از شهرستان نکا هستند و رکاب زنی برای این سفر معنوی را هم از شهر نکا آغاز کردند .
دبیر هیات دوچرخه سواری استان مازندران در حاشیه اعزام این کاروان به خبرنگار ایرنا گفت : اعضای این تیم از گروه ‘ سایکل توریست حلمسر ‘ هستند که عمدتا به صورت دستجمعی به سفرهای زیارتی می روند.
عبدالمطلب کریمی هدف از این حرکت را ترویج ارزش ها و اعتقادات دینی در بین نسل جوان و ایجاد پیوند میان ورزش روح و جسم برشمرد.
وی گفت : اعضای این تیم دوچرخه سواری با عبور از شهرهای مختلف کشور ، از مرز مهران وارد عراق می شود و از آنجا به سمت کربلا رکاب می زنند.
دبیر هیات دوچرخه سواری مازندران با اعلام این که سفر این گروه دوچرخه سواری به کربلا برای دومین بار انجام می شود ، افزود : این گروه تاکنون ۱۷ سفر به مشهد مقدس ، ۱۶ سفر به مرقد مطهر امام خمینی (ره) و سفری به شلمچه داشته اند.
وی همچنین گفت که دوچرخه سواران عضو گروه سایکل توریست حلمسر سفرهایشان را به صورت خودجوش و خود تامینی انجام می دهند.
حلمسر روستائی در حدود ۲۰ کیلومتری شمال شهر نکاست .
خبرنگار : مریم نظری ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
۷۳۳۲/۱۶۵۴