تاریخ: ۲۱:۴۰ :: ۱۳۹۶/۰۵/۰۱
حداد عادل خطاب به فارسی آموزان: روایت گر ایران واقعی درکشور خود باشید

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار فرهنگی ایرنا غلامعلی حداد عادل شامگاه یکشنبه در چهارمین نشست قند پارسی که در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد افزود: سازمان فرهنگ وظیفه معرفی فرهنگ ایران اسلامی را بر عهده دارد و این فرهنگ جنبه فکری ، دینی ، اخلاقی ، انسانی و هنری […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار فرهنگی ایرنا غلامعلی حداد عادل شامگاه یکشنبه در چهارمین نشست قند پارسی که در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد افزود: سازمان فرهنگ وظیفه معرفی فرهنگ ایران اسلامی را بر عهده دارد و این فرهنگ جنبه فکری ، دینی ، اخلاقی ، انسانی و هنری دارد.
وی اظهار داشت: جلوه های فرهنگ ایرانی در هنرهایی چون موسیقی ، ادبیات ، سینما ، فلسفه و اعتقادات ایرانیان نهفته است و بنابراین فعالیت های سازمان فرهنگ را گوناگون و گسترده کرده است.
حداد عادل با اشاره به این که بنیاد سعدی نهالی است که از درخت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بوجود آمده است گفت: رایزنان فرهنگی که در خارج از ایران حضور دارند وظیفه آموزش زبان فارسی را غیر فارسی زبانان برعهده دارند.
رییس بنیاد سعدی تصریح کرد: امسال تعداد فارسی آموزانی که به ایران آمده اند کمتر از سال گذشته است دلیل هم این است که تلاش کردیم در این دوره فارسی آموزان سطح متوسط به بالا را دعوت کنیم .
حداد عادل ادامه داد: از دیگر نکات این دوره ، آموزش تدریس زبان فارسی و در واقع تربیت معلم فارسی است تا آنها بتوانند زبان فارسی را در کشور خود آموزش بدهند.
نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم ایران صاحب فرهنگ وتمدنی بزرگ هستند ، گفت: مهمترین ویژگی ما ایرانیان آن است که بزرگترین انقلاب قرن را به وجود آورده ایم و ۴۰ سال است از آن محافظت می کنیم.
وی تاکید کرد: مهمترین حرف ما ایرانیان آن است که می خواهیم استقلال داشته باشیم.
فراهنگ**۹۲۴۶**۱۵۴۰** ۱۸۲۳
خبرنگار: علیرضا مرادی* انتشار: طاهره نبی اللهی

این مطلبو از دست ندید!  برگشت توله خرس تصادفی گچسر به طبیعت + فیلم