حادثه پلاسکو تجلی همدلی ملت بود/ ضرورت شناساندن سازمان های امدادی

0
اشتراک

حادثه پلاسکو تجلی همدلی ملت بود/ ضرورت شناساندن سازمان های امدادی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین سید محسن شفیعی پیش از ظهر امروز در شورای فرهنگی جمعیت هلال احمر خوزستان اظهار کرد: در راس مسائل که در این ایام جامعه و عواطف ملی را مجروح کرد حادثه ساختمان پلاسکو و موجی بود که همه را فارغ از هر دیدگاه و عقیده ای با یک دلتنگی مواجه کرد.

وی افزود: عواطف مردم بسیار قابل تحسین است و در این صحنه ها انسان گستردگی عواطف و احساسات پاک و مهربانی مردم را می بیند، عده بسیاری برای شهادت آتش نشانان در این قضیه گریستند در حالیکه هیچ نسبتی هم با آنها نداشتند.

عضو شورای فرهنگی جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به تأثیرات عاطفی و احساسی حادثه آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو و جانفشانی و شهادت آتش نشانان در این حادثه تصریح کرد: انسان خدا را شکر می کند که عاطفه در مردم زنده است و این از همان جنس عاطفه ای است که در اربعین و عاشورا و در مناسبت های دینی که مردم به ائمه(ع) عرض ارادت می کنند، می بینیم.

شفیعی با اشاره به ناشناخته ماندن نقش و جایگاه آتش نشانان در جامعه و تأثیر این حادثه در شناخته شدن جایگاه مهم و حساس آنها در جامعه افزود: گویا خداوند فرصتی را برای معرفی  آتش نشانی و آتش نشان ها فراهم کرده و مثل این که خداوند پرده ای را از پیش چشم ما برداشت که همیشه خودروی آتش نشانی یا ماموری را با لباس آتش نشانی می بینیم، هیچ وقت فکر نمی کردیم که شغل آتش نشای چقدر بزرگ و آراسته و آتش نشان چقدر فداکار است.

وی گفت: باید از این ظرفیت استفاده و برخی مجموعه های موثر و ناشناخته مثل هلال احمر و آتش نشانی را باید به مردم معرفی کنیم، نیروی انتظامی و پلیس راهور باید به مردم معرفی شوند.

شفیعی با اشاره به فقدان شناخت صحیح جامعه نسبت به وظایف و جایگاه و وظایف سازمان های امدادی همانند هلال احمر و آتش نشانی تصریح کرد: ما غافلیم که چه مجموعه ای از انسان ها در حال کار و تلاش هستند.

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه های خوزستان با اشاره به نقش تأثیرگذار هنر در انتقال مفاهیم و ارزش ها به جامعه ادامه داد: هلال احمر می تواند از قالب هنر برای نشان دادن جایگاه و مأموریت های خود بسیار استفاده کند. همانطور که دیدیم یک نماهنگ چقدر موثر بوده و شعرا چقدر برای خوانندگان شعر گفته و برخی خواننده ها برای شهدای آتش نشان ترانه خواندند.

وی بیان کرد: این خود به شناخت بیشتر مردم نسبت به هلال احمر و آتش نشانی کمک می کند. در زمینه هلال احمر ظرفیت ها و فرصت های بسیاری وجود دارد که بتوان هلال احمر را به جامعه معرفی و این ارتباط را برقرار کرد.

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان با اشاره به اینکه راهپیمایی ۲۲ بهمن جزو نشانه های کلی  علاقه به انقلاب اسلامی است و به هیچ گروه، طیف و شهری تعلق ندارد، عنوان کرد: حتی شعارهایی که توسط شورای هماهنگی انقلاب اسلامی  برای ۲۲ بهمن تهیه می شود شعارهایی درباره اهداف، آرمان ها و مصالح کلی نظام اسلامی هستند.

حجت الاسلام شفیعی عنوان کرد: راهپیمایی ۲۲ بهمن یک مسئله ملی است و همه ما در آن شرکت می کنیم.

شفیعی یادآور شد: اعضای هلال احمر در میتینگ های انتخاباتی با لباس هلال احمر هرگز شرکت نمی کنند اما در راهپیمایی ۲۲ بهمن اتفاقا با لباس شرکت می کنند چون یک خیزش عمومی است که یکی از عرصه هایی است که می توانیم حضور هلال احمر را اعلام و معرفی کنیم.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.