گروه: مسافرت
تاریخ: ۲:۱۴ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۷
جهانگیری، دیدار با مقامات آنکارا و شرکت در اجلاس دی.۸ را هدف سفر خود به ترکیه اعلام کرد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، جهانگیری شامگاه چهارشنبه در بدو ورود به آنکارا در مصاحبه با خبرنگاران گفت: اجلاس دی.۸ برای همکاری های اقتصادی با حضور هشت کشور اسلامی شکل گرفته و اجلاس سران این کشورها در استانبول پس فردا برگزار می شود و در جریان آن به گفت و گو […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، جهانگیری شامگاه چهارشنبه در بدو ورود به آنکارا در مصاحبه با خبرنگاران گفت: اجلاس دی.۸ برای همکاری های اقتصادی با حضور هشت کشور اسلامی شکل گرفته و اجلاس سران این کشورها در استانبول پس فردا برگزار می شود و در جریان آن به گفت و گو و رایزنی خواهیم پرداخت.
وی بیان کرد: خوشبختانه چشم انداز و نقشه راه خوبی برای همکاری های میان هشت کشور اسلامی گروه دی.۸ هدفگذاری شده تا مبادلات بین این هشت کشور به ۵۰۰ میلیارد دلار برسد.
وی گفت: علاوه بر آن فردا گفت و گوهای دو جانبه ای با مقامات ترکیه خواهیم داشت و مذاکرات مهمی انجام خواهد شد.
وی ایران و ترکیه را دو کشور مهم و تاثیرگذار منطقه عنوان کرد و ادامه داد: منطقه ما در شرایط بسیار حساسی قرار گرفته و به همین علت همکاری ایران و ترکیه می تواند به بیرون رفتن از چالش های پیش روی منطقه کمک بکند.
وی روابط سیاسی ایران و ترکیه را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: دو کشور در زمینه اقتصادی همکاری خوبی را شروع کرده اند و با سفر اخیر رییس جمهوری ترکیه به ایران و دیدار با رییس جمهوری ایران، یک هدف گذاری بسیار بزرگی برای ارتقای مبادلات تجاری و رسیدن به هدف ۳۰ میلیارد دلاری انجام شد.
وی بیان کرد: در روابط دو کشور و در توسعه مبادلات تجاری موانعی نیز وجود دارد که شناسایی شده و در مذاکرات فردا به آنها خواهیم پرداخت.
وی تاکید کرد: فرصت های خوبی نیز برای توسعه روابط وجود دارد که در این سفر راههای استفاده از این فرصت ها بررسی خواهد شد.
جهانگیری اظهار امیدواری کرد که این سفر به لحاظ عملیاتی بتواند نقش مهمی در توسعه روابط میان دو کشور داشته باشد.
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، روحانی در بدو ورود از سوی نهاد زیبکچی وزیر اقتصاد ترکیه مورد استقبال قرار گرفت.
وی قرار است فردا با بینالی یلدریم نخست وزیر ترکیه دیدار و گفت و گو کند.
عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه، ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی، تعدادی از مدیران بانکی، فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی و نیز استاندار آذربایجان غربی از جمله هیات همراه معاون اول رییس جمهوری در سفر به آنکارا هستند.
خاورم/۱۹۰۵**انتشار دهنده: حسن فاخری