گروه: تور
تاریخ: ۱۳:۱۱ :: ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
جهاد دانشگاهی واحد شاهین شهر راه اندازی شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  شاهین پرس؛ فرماندار شاهین شهر و میمه عصر روز گذشته، در مراسم بازنمایی مرکز جهاد دانشگاهی شاهین شهر، با تبریک ولادت پیامبر عزیز اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع)، بیان کرد: شاهین شهر، شهر دانش و خلاقیت پیشرو در انجام فعالیت های فرهنگی، […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  شاهین پرس؛ فرماندار شاهین شهر و میمه عصر روز گذشته، در مراسم بازنمایی مرکز جهاد دانشگاهی شاهین شهر، با تبریک ولادت پیامبر عزیز اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع)، بیان کرد: شاهین شهر، شهر دانش و خلاقیت پیشرو در انجام فعالیت های فرهنگی، تعلیمی و پژوهشی هست.

لزوم حرکت به طرف اقتصاد دانش کانون برای پیشرفت کشور

فرماندار شاهین شهر و میمه، به وجود ۱۰ مرکز و واحد دانشگاهی، ۱۰ شهرک و منطقه صنعتی با اکثر از دو هزار واحد صنعتی شهرستان که در راستای های متفاوت فعالیت می کنند و علاوه بر این استعداد های زیاد مطلوب در قسمت کشاورزی شهرستان اشاره نمود و اضافه کرد: در شهرها و روستاهای شهرستان شاهین شهر و میمه مجال ها و حجم های زیاد بالایی برای انواع سرمایه گذاری وجود دارد.

برگزاری ۱۴ عنوان مرحله تعلیم مهارتی کوتاه مدت در شاهین شهر

مدیر جهاد دانشگاهی شاهین شهر، در صحبت با خبرنگار شاهین پرس، با اشاره به سه معاونت تعلیم، پژوهش و فرهنگی جهاد دانشگاهی، بیان کرد: جهاد دانشگاهی واحد شاهین شهر در مرحله اول صرفا در حوزه آموزش‌های عمومی و مهارتی کوتاه مدت و علاوه بر این بخش‌هایی از فعالیت معاونت فرهنگی دربردارنده فیلم، داستان نویسی، شعر و مستند ورود خواهد کرد.

صفری در مورد فعالیت های فرهنگی جهاد دانشگاهی در شاهین شهر و میمه، بیان کرد: مرکز فعالیت های نظرسنجی خبرگزاری ایسنا و حوزه انتشارات و کتابفروشی بسته به پشتیبانی و احتیاج شهرستان در شاهین شهر و میمه راه اندازی خواهد گردید.

وی فعالیت های تعلیم جهاد دانشگاهی در شاهین شهر را به دو دسته «یونیورسیتی» و «کالج» تقسیم بندی کرد و اضافه کرد: حوزه یونیورسیتی سامانه تعلیم عالی هست که ما وارد نمی شویم و صرفا در قسمت کالج کانون که دربردارنده تعلیم های عمومی و مهارتی کوتاه مدت که منتج به اشتغال برای جوانان و بخصوص فارغ التحصیلان دانشگاهی می شود، ورود خواهیم کرد.

مدیر جهاد دانشگاهی شاهین شهر مرحله های عکاسی، داستان نویسی، خبرنگاری و عکاسی خبری را از عناوین مرحله های فرهنگ و هنر دانست و اضافه کرد: مرحله های زبان های خارجی ما در حال حاضر محدود به سه زبان انگلستانی، آلمانی و فرانسوی هست.

جذب ۲۰ درصدی فارغ التحصیلان جهاد دانشگاهی به بازار کار در سال گذشته

وی عواملی مثل نگاه پشتیبانیی مدیران شاهین شهر برای برون سپاری فعالیت های تعلیمی و ترکیب جمعیتی شایسته و فرهیخته بودن مردم شهرستان را عللی برای تأسیس جهاد دانشگاهی دانشگاه اصفهان در شاهین شهر بیان کرد و بیان کرد: طبق برنامه ششم پیشرفت ما اختیار تأسیس یک نمایندگی در شهرستان های استان را داشتیم که شاهین شهر و میمه را انتخاب کردیم.

صفری حجم تعلیمی جهاد دانشگاهی در شهرستان را حدود ۲۰۰ نفر دانست و ابراز کرد: بین ۱۰ تا ۱۲ مجال حرفهی بصورت مستقیم و غیرمستقیم به ابزار مجموعه جهاد دانشگاهی در شهرستان ایجاد خواهد گردید، اما فارغ التحصیلان مرحله ها توان دارند جذب بازار کار گردند و در سال گذشته ۲۰ درصد از مجموع ۲۵ هزار نفری که در جهاد دانشگاهی اصفهان تعلیم نگاه کردند موفق شدند جذب بازار کار گردند.