گروه: مسافرت
تاریخ: ۲۳:۱۵ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۲
جنبش جهاد اسلامی خواستار تشدید انتفاضه برای مبارزه با تصمیم ترامپ گردید

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فلسطین‌الیوم، ، داوود شهاب مسئول دفتر رسانه‌ای جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت که سفر مایک پنس معاون رئیس‌جمهور آمریکا به منطقه، سفری کینه توزانه و تحریک‌آمیز هست. شهاب گفت که موضع های اسرائیلی پنس، به منزله چراغ سبز آمریکا […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فلسطین‌الیوم، ، داوود شهاب مسئول دفتر رسانه‌ای جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت که سفر مایک پنس معاون رئیس‌جمهور آمریکا به منطقه، سفری کینه توزانه و تحریک‌آمیز هست.

شهاب گفت که موضع های اسرائیلی پنس، به منزله چراغ سبز آمریکا برای یهودی‌سازی کرانه باختری هست.

شهاب گفت: ما چاره‌ای بجز تشدید انتفاضه و مقاومت در مخالفت با تصمیم ترامپ برای قدس و موضع های کینه توزانه آمریکا و سیاست‌های اسرائیل برای یهودی‌سازی کرانه باختری نداریم.

معاون رئیس‌جمهور آمریکا که به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده هست، امروز طی سخنانی در کنست (پارلمان) رژیم اسرائیلی گفت که سفارت آمریکا تا انتهاء سال ۲۰۱۹ میلادی، به قدس جابه جا می‌شود.

پنس با این مدعا که قدس پایتخت اسرائیل هست، مدعی گردید که به‌رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، به تحقق صلح کمک می‌کند.

پنس که سفر خود به منطقه شامل مصر، اردن، و سرزمین‌های اشغالی را شروع کرده، نخستین مقام بلندپایه آمریکایی هست که از زمان تصمیم ترامپ در به‌رسمیت شناختن قدس به‌عنوان پایتخت اسرائیل، به منطقه سفر کرده هست.

ترامپ روز چهارشنبه ۱۵ آذر ماه در یک سخنرانی در کاخ سفید قدس را پایتخت فلسطین اشغالی اعلام نمود و به دولتش فرمان داد مقدمات کار برای جابه جایی سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس را مهیا کنند. این تصمیم ترامپ با اعتراض وسیع فلسطینیان و محکومیت‌های جهانی رو به رو گردید.