تاریخ: ۲۰:۵۷ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
جلسه ویژه کمیسیون امنیت برای بررسی فرمان ترامپ فردا با حضور روانچی

سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس از برگزاری جلسه ویژه‌ای در صبح فردا (چهارشنبه) به منظور بررسی اقدامات اخیر آمریکا با حضور مجید تخت‌روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه خبر داد. وی با اشاره به تصمیمات گرفته شده در […]

سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس از برگزاری جلسه ویژه‌ای در صبح فردا (چهارشنبه) به منظور بررسی اقدامات اخیر آمریکا با حضور مجید تخت‌روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه خبر داد.

وی با اشاره به تصمیمات گرفته شده در جلسه روز یکشنبه کمیسیون امنیت ملی عنوان کرد: در این جلسه تصمیم بر این شد که جلسه‌ای برگزار شود و طی آن مسائل و تحولات آمریکا مورد بررسی قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اقدامات سخیف آمریکا و ایجاد محدودیت در صدور روادید برای هفت کشور مسلمان و اقدامات دیگری که ایالات متحده انجام داده است که البته برخی از آنها به کشور ما مربوط نمی‌شود، این اقدامات در عرصه بین‌المللی مردود و منفور است.

نقوی‌حسینی با اشاره به تصمیم ترامپ در خصوص کشیدن دیوار بین آمریکا و مکزیک گفت: این نوع اقدامات اقدامات قرون وسطی‌‌ای بود ه و بازگشت آمریکا به قرون وسطی معنادار است.

این مطلبو از دست ندید!  چشم اندازی از طبیعت بی مثل در روستای زرشک + عکس ها

وی خاطرنشان کرد: به منظور بررسی دقیق و علمی این وضعیت از مسئولان وزارت امور خارجه و دستگاه‌‌های امنیتی کشور دعوت شده تا با حضور در کمیسیون مروری داشته باشیم به اتفاقات و تحولات آینده را بررسی کنیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین در خصوص بررسی گزارش چهارم وزارت امور خارجه در خصوص روند اجرای برجام در این کمیسیون با حضور سید عباس عراقچی رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام نیز عنوان کرد: با توجه به تعطیلی جلسات مجلس در هفته آینده به دلیل دهه مبارک فجر بررسی این گزارش به هفته بعد از دهه فجر موکول می‌شود.