تاریخ: ۱۸:۲۰ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
جلسه مشترک شورای سازگاری اداره آشفتگی و پدافند غیرعامل شهرستان خوی با حضور مدیران استانی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از برنا آذربایجان غربی، نشست مشترک شورای سازگاری اداره آشفتگی و پدافند غیرعامل شهرستان خوی با حضور فرماندار، مدیرکل اداره آشفتگی استانداری، معاون مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری و مدیران شهرستانی در مکان فرمانداری برگزار شد . سید محمد عابدی معاون استاندار و فرماندار مخصوص شهرستان خوی در این […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از برنا آذربایجان غربی، نشست مشترک شورای سازگاری اداره آشفتگی و پدافند غیرعامل شهرستان خوی با حضور فرماندار، مدیرکل اداره آشفتگی استانداری، معاون مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری و مدیران شهرستانی در مکان فرمانداری برگزار شد .

سید محمد عابدی معاون استاندار و فرماندار مخصوص شهرستان خوی در این نشست با اشاره به مشارکت مطلوب دستگاه های اعمالی در جمع آوری و ارسال مساعدت های از جانب مردم به زلزله زدگان استان کرمانشاه از جمعیت هلال احمر خوی تقدیر مخصوص نمود .

جعفری مدیرکل اداره آشفتگی استانداری نیز در این نشست با اظهار اینکه کشور ما از جنبه بروز اتفاقات طبیعی قسمتی از ده کشور اول جهان هست اظهار داشت : در سطح کشور ۳۴ نوع سانحه طبیعی اتفاق می افتد که در استان آذربایجان غربی نیز ۲۴ نوع سانحه طبیعی واقع شدن و شناسائی شده هست .

کاظمی معاون مدیرکل دفتر پدافند غیرعامل استانداری نیز در این نشست با اشاره به ارزش مبحث پدافند غیر عامل و تاریخچه آن اظهار داشت : من جمله وظیفه ها کلیدی پدافند غیرعامل محافظت زیرساخت ها و سرمایه های ملی کشور ، جلوگیری از بروز اتفاقات و محافظت جان مردم هست .

این مطلبو از دست ندید!  طبیعت چشم نواز و دیدنی در روستای مرزین + فیلم

وی اضافه کرد : یکی از اغراض ارگان پدافند غیرعامل کشور فرهنگ سازی و نهادینه کردن مبحث پدافند غیرعامل در بین مردم بویژه مدیران هست .

وی با اظهار اینکه پدافند غیرعامل از لزوم های دنیای امروزی هست اهتمام کرد : پدافند غیرعامل مجموعه کارهای غیرمسلحانه هست که باعث افزایش بازدارندگی ، کاهش لطمه پذیری و به دست کم رساندن خسارت در مواقع آشفتگیی می شود .