جشنواره فجر در شان نظام و ارزش‌های جمهوری اسلامی برگزار شود

0
اشتراک

جشنواره فجر در شان نظام و ارزش‌های جمهوری اسلامی برگزار شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از حوزه احزاب خبرگزاری فارس،‌ شورای امر به معروف و نهی از منکر حزب مؤتلفه اسلامی با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: از مسئولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌خواهیم جشنواره‌های فجر امسال را در شان نظام مقدس جمهوری اسلامی برگزار کنند.

در این بیانیه آمده است: جشنواره های فجر باید تابلوی فرهنگی انقلاب اسلامی باشد، نه جایگاه سوء استفاده و اهانت به ارزش های مردم و انقلاب اسلامی؛ دهه مبارکه فجر، فصل به ثمر نشستن مبارزات مردم غیور ایران با طاغوت و استکبار و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) است.

در این بیانیه تاکید شده است:‌ این پیروزی مرهون مجاهدت و ایثار مردان و زنان مؤمن و انقلابی و خون های پاک هزاران شهید والامقامی است که در این راه مقدس، جان خویش را نثار کردند، اینک پس از گذشت ۳۷ سال از استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی در این کشور، هر سال در ایام دهه مبارکه فجر، مردم همیشه در صحنه، این پیروزی بزرگ را جشن گرفته و با شرکت باشکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن، استمرار حمایت خویش را از انقلاب اسلامی به نمایش می گذارند.

در این بیانیه تصریح شده است: همزمان با این ایام الله، جشنواره های هنری فجر نیز در سطح بین المللی برگزار می گردد و انتظار این است که فرصتی برای معرفی و عرضه دستاوردهای فرهنگی و هنری فاخر انقلاب اسلامی باشند.
متأسفانه امسال در افتتاحیه جشنواره تئاتر فجر، نمایشی با زیر پا نهادن تمام ارزش های اسلامی، اخلاقی، فرهنگی و هنری، در میان سکوت و عدم واکنش مسئولین که خود تأییدی بر این لاابالی گری آشکار بود، اجرا شد که در شأن دهه مبارکه فجر نبود و اعتراض جامعه اسلامی و هنرمندان متعهد را به دنبال داشت.

این بیانیه می‌افزاید: به نظر می‌رسد این اقدام در راستای سیاست استحاله فرهنگی توسط مستکبرین و عوامل نفوذی داخلی آنها که به دنبال تغییر ذائقه فرهنگی مردم مسلمان و انقلابی ایران اسلامی هستند، انجام شده است. مطمئن هستیم که ملت بصیر و انقلابی ایران این توطئه ها را می شناسد و به موقع، مسئولان بی تفاوت و یا مقصر در این رابطه را مؤاخذه خواهد کرد.

«دشمنان، ایمان و حیا و عفت و غیرت مردم مؤمن و شریف ایران را هدف گرفته اند و برای ضربه زدن به ارزش ها و آرمان های نظام اسلامی از هیچ کوششی فروگذار نمی کنند. جشنواره های فجر باید تابلوی فرهنگی انقلاب اسلامی باشد، نه جایگاه سوء استفاده و اهانت به ارزش های مردم و انقلاب اسلامی. بنابراین از مسئولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قاطعانه می خواهیم در مقابل مردم شهیدپرور پاسخگو بوده و جشنواره های فجر را درشان نظام و ارزش‌های مقدس جمهوری اسلامی برگزار نمایند و دقت داشته باشند که معروف ها حفظ و از منکرات جلوگیری شود.
همچنین از نمایندگان مجلس بویژه کمیسیون فرهنگی انتظار می رود وظیفه نظارتی خود را در این زمینه اعمال نموده و به این قبیل اقدامات رسیدگی نمایند.»

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.