تاریخ: ۲۳:۵۷ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
جشنواره طبخ آبزیان در هشجین برگزار می‌شود

اختیار حصاری امشب در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل گفت: جشنواره طبخ آبزیان در هشجین خلخال برگزار می‌شود. وی با توجه به اهمیت مصرف ماهی در سبد غذایی خانوار در خلخال گفت: این جشنواره با هدف معرفی غذاهای طبخ شده از آبزیان در بین بانوان خورش رستم ۱۹ بهمن ماه با حضور خانواده‌های هشجینی […]

اختیار حصاری امشب در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل گفت: جشنواره طبخ آبزیان در هشجین خلخال برگزار می‌شود.

وی با توجه به اهمیت مصرف ماهی در سبد غذایی خانوار در خلخال گفت: این جشنواره با هدف معرفی غذاهای طبخ شده از آبزیان در بین بانوان خورش رستم ۱۹ بهمن ماه با حضور خانواده‌های هشجینی برگزار خواهد شد.

حصاری تصریح کرد: در شهرستان خلخال سالانه ۶۰۰ تن ماهی قزل‌آلا تولید می‌شود که با تعامل خوب با بسیج سازندگی شهرستان خلخال سه طرح مهم پرورش ماهی نیز با دریافت تسهیلات از بسیج سازندگی سپاه خلخال در روستاهای اندبیل، مزرعه و کزج راه اندازی شده و در حال فعالیت است.

رئیس اداره شیلات خلخال گفت: شهرستان خلخال به لحاظ موقعیت جغرافیایی و اقلیمی و دارا بودن مناطق گرمسیر و سردسیر همزمان در شهرستان خلخال بستر مناسب برای پرورش ماهیان گرم آبی و سردآبی است.

وی خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته با هدف مطالعه پرورش ماهی خاویاری در منطقه خلخال حدود ۱۰۰ قطعه از این ماهی در شهرستان مورد آزمایش‌های اولیه زندگی قرار گرفت که با مطالعات انجام شده شهرستان خلخال نیز می‌تواند در امر پرورش ماهی خاویاری و تولید ماهیان خاوریاری ایفای نقش کند.

این مطلبو از دست ندید!  ضرورت انجام آمایش زیست محیطی برای استقرار کلبه های شناور در تالاب انزلی

حصاری افزود: امسال بیش از ۲۰۰ هزار قطعه ماهی سفید در سدهای شهرستان خلخال از جمله سدفینارود روستای خوجین رهاسازی شده که به عنوان بیت‌المال محسوب شده و با متخلفان صید غیرمجازماهی سفید در دریاچه سد فیناورد به صورت قانونی برخورد خواهد شد.

حصاری ادمه داد: امسال با هدف اشتغالزایی با ۱۴ طرح پرورش ماهی موافقت اصولی از سوی اداره کل شیلات استان و اداره شیلات خلخال به عمل آمده که انتظار می‌رود با پرورش آبزیان مصرف ماهی در سبد غذایی خانوار افزایش یابد.