گروه: شغل
تاریخ: ۲۲:۲۱ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۳

علیرضا بصیری فرماندار شهرستان شاهین شهر ومیمه در این جشنواره گفت: دهاتی زان دارای استعداد های گردشگری و زیارتی هست و کشت زعفران نیز در قسمت کشاورزی با همت بالای مردم این منطقه انجام می گردد. وی با تاکید بر سرمایه گذاری برای احداث اشتغال دراین دهات در قسمت کشاورزی و گردشگری گفت: امید دارم […]

علیرضا بصیری فرماندار شهرستان شاهین شهر ومیمه در این جشنواره گفت: دهاتی زان دارای استعداد های گردشگری و زیارتی هست و کشت زعفران نیز در قسمت کشاورزی با همت بالای مردم این منطقه انجام می گردد.

وی با تاکید بر سرمایه گذاری برای احداث اشتغال دراین دهات در قسمت کشاورزی و گردشگری گفت: امید دارم این مبحث با همت سرمایه گذاران و خود ساکنان این دهات در سال تولید اشتغال پژوهشگر گردد.
وی گفت: امروز ساکنان این دهات با همتی که داشتند موفق شدند زعفران را با کیفیتی بالا در کشور ارائه کنند و با سرمایه گذاری و کوششی که خواهند داشت بتوانند کل منطقه را پوشش دهند.
شهرام آذر پی بخشدار میمه نیز با اشاره به زحمات مردم این دهات در کشت محصول زعفران گفت: مردم این دهات شعار اقتصاد پایداریی را که رهبر معظم انقلاب تکلیف کردند را در این منطقه به پایان رساندند.
وی گفت: مردم این دهات غیر از زعفران فرآورده های زیرا پسته، زرشک و زیتون را تولید می کنند و شهرستان میمه قطب دوم کاشت گل محمدی را در استان به دست آورده هست از انجایی که
در این منطقه فرآورده ها استراتژیک که آب کمتری دارند کشت می گردد
وی گفت: مردم این دهات غیر از زعفران فرآورده های زیرا پسته، زرشک و زیتون را تولید می کنند و شهرستان میمه قطب دوم کاشت گل محمدی را در استان به دست آورده هست از انجایی که در این منطقه فرآورده ها استراتژیک که آب کمتری دارند کشت می گردد محمد رضا ابراهیمی ریاست شورای اسلامی دهاتی ازان نیز در این جشنواره با اظهار اینکه حرفه عمده مردم این دهات کشاورزی هست، اظهار کرد: ۷۰ درصد مردم این دهات زعفران می کارند و به این حرفه مشغولند.
وی با اظهار اینکه زعفران این دهات ازکیفیت بالایی برخورداراست گفت: خاک حاصل خیز و برداشت آب از قنوات برای آبیاری زعفران کیفیت زعفران تولید شده در این دهات را افزایش داده و طبق تحلیلی که روی زعفران ازان انجام شده درصد خلوص آن بالای ۸۶ درصد هست.
وی گفت: سالانه حدود ۳۵۰ کیلوگرم زعفران از سطح زیرکشت این محصول درروستای ازان برداشت می گردد که سال کنونی نسبت به پارسال ۳۰ درصد افزایش داشته هست.
ریاست شورای اسلامی دهاتی ازان اهتمام کرد: در این دهات علاوه بر زعفران فرآورده های همچون گل محمدی،جو، گندم، بادام و زرشک نیز کشت می گردد ولی بیشترین سطح زیر کشت مربوط به زعفران با محیطی معادل ۸۰ هکتار هست.

همزمان با این جشنواره نمایشگاهی از فرآورده ها کشاورزی و صنعت ها دستی این دهات برگزار گردید.

گ/۸۱۱۴/ ۶۰۲۲ خبرنگار: امیرحسین اکبری – انتشار یافتن دهنده : عمادی