تاریخ: ۱۶:۲۳ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
جشنواره حرکت دانشجویی در دانشگاه علم و صنعت برگزار می شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، جشنواره ملی حرکت ویژه انجمنهای علمی دانشجویی و با تأکید بر هم افزایی، تکثیر ایده های خلاق و ایجاد انگیزه و نشاط در انجمنهای علمی دانشجویی، همه ساله توسط اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با همکاری دانشگاه‌ها […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، جشنواره ملی حرکت ویژه انجمنهای علمی دانشجویی و با تأکید بر هم افزایی، تکثیر ایده های خلاق و ایجاد انگیزه و نشاط در انجمنهای علمی دانشجویی، همه ساله توسط اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با همکاری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور، پژوهشگاه‌ها و سایر مراکز علمی برگزار می شود.

برای انتخاب برترین انجمن‌های علمی در حوزه ‌های گوناگون، هر ساله این جشنواره ابتدا در مرحله دانشگاهی برگزار شده و در نهایت انجمن‌های برتر، جواز حضور در جشنواره ملی حرکت را دریافت می کنند.

شناسایی انجمن های علمی دانشجویی موفق و تقدیر از فعالان این انجمنها، انعکاس فعالیت‌های الگو و موفق، ایجاد تحرک توام با جهت دهی فعالیتهای انجمن های علمی دانشجویی، ایجاد زمینه به منظور هم افزایی انجمن های علمی دانشجویی از طریق انتقال تجارب موفق و ایجاد بستر مناسب به منظور آشنایی صاحبان صنایع و معادن، حرف و مشاغل، سازمانهای دولتی و غیردولتی با ظرفیتها و توانمندیهای انجمن های علمی دانشجویی، اهداف برگزاری این جشنواره است.

این مطلبو از دست ندید!  تصاویری از طبیعت سرسبز و بهاری در روستای درکه

به گفته مهندس سعادتجو دبیر کل انجمن های علمی دانشگاه، ششمین جشنواره حرکت دانشگاه علم وصنعت ایران با شرکت ۱۵ انجمن علمی در حوزه‌های داوری و رقابتی ۲۳ گانه‌ و متفاوت با جشنواره های حرکت قبلی این دانشگاه، روزهای دوشنبه و سه شنبه ۱۸ و ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد. همچنین از ۱۶ تا ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری به نام «هفته حرکت دانشگاه» نامگذاری شده است.

وی گفت: بخش رقابتی شامل پنج بخش کلی «انجمن علمی فعال»، «انجمن علمی توانمند»، «انجمن علمی خلاق»، «فعالان موفق انجمن های علمی» و «انجمن علمی برگزیده پانزدهمین دوره انجمن‌های علمی» است که هر کدام دارای حوزه‌های گوناگون و در مجموع، ۲۳ حوزه رقابتی هستند.

در بخش نمایشگاهی این جشنواره، از نخستین چارت فرادرسی و فوق برنامه دانشکده های دانشگاه علم و صنعت، به عنوان دستاوردهای کلان پانزدهمین دوره انجمن های علمی رونمایی خواهد شد.