تاریخ: ۱۷:۴۳ :: ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
جزئیات پرداخت تسهیلات به ۳۰۰ هزار بازنشسته

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از افکارنیوز، محمود اسلامیان دیروزدر نشست خبری به مناسبت رونمایی از تندیس بازنشستگان و روز تکریم خانواده و بازنشسته گفت: در سال ۹۲ سقف وام دو میلیون تومان بود و به ۴۰ هزار نفر داده می‌شد اما طی سه سال گذشته در سه مرحله ۸۰ میلیارد، ۲۵۰ میلیارد […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از افکارنیوز،

محمود اسلامیان دیروزدر نشست خبری به مناسبت رونمایی از تندیس بازنشستگان و روز تکریم خانواده و بازنشسته گفت: در سال ۹۲ سقف وام دو میلیون تومان بود و به ۴۰ هزار نفر داده می‌شد اما طی سه سال گذشته در سه مرحله ۸۰ میلیارد، ۲۵۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شد و امسال این رقم به ۱۲۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است. اسلامیان گفت: به این ترتیب مبلغ وام چهار میلیون تومان شده است و به ۳۰۰ هزار بازنشسته طی مراسم قرعه‌کشی در مهرماه امسال پرداخت می‌شود.

تسهیلات برای هزار خودرو
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری همچنین از امضای قرارداد هلدینگ مالی صندوق با شرکت ایران خودرو خبرداد و گفت: تسهیلاتی تا سقف ۱۷۵ میلیون ریال در نظر گرفته شده است که اگر خرید خودرو در اقساط ۳۶ ماهه باشد، با سود ۱۰ درصد است و در اقساط ۴۸ ماهه، سود ۱۲ درصد خواهد داشت. وی تصریح کرد: یک هزار دستگاه در مرحله اول توافق کرده‌ایم و تا این لحظه ۴۵ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند که طی مراسم قرعه‌کشی به این بازنشستگان داده می‌شود.اسلامیان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دو چالش عمده صندوق بازنشستگی گفت: به دلیل تورم بالا در سال‌های اخیر، شاهد کاهش قدرت خرید بازنشستگان بوده ایم همچنین تبعیض حقوق در میان بازنشستگان وجود داشته به طوری که ۳۵ هزار میلیارد تومان قیمت به روز کاهش قدرت خرید در بازنشستگان است. اسلامیان گفت: دولت کمک کرده و ردیف بودجه‌ای را برای امسال به مبلغ ۲۲۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته تا علاوه بر رشد ۱۰ درصدی حقوق به طور میانگین حقوق بازنشستگان ۱۸٫۵ درصد افزایش یابد که به صورت پلکانی این روند ادامه می‌یابد. مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: متاسفانه بازنشستگان با شرایط سختی زندگی می‌کنند و توقع زیادی ندارند؛ فقط انتظار دارند که در حد خط فقر زندگی کنند. وی ادامه داد: در شهرهایی که تعداد بازنشستگان مشخص و زیادی دارند، بسیاری از آن ها از وضعیت امکانات و تسهیلات نارضایتی دارند به همین دلیل ساخت‌ خانه‌های امید را برای آن ها آغاز کردیم. طی امسال پنج خانه امید در شهرستان‌های جیرفت، گچساران، محلات، ملایر و اردکان افتتاح می‌شود و ۱۲ خانه نیز در حال احداث است. وی درباره حقوق بازنشستگان نیز گفت: افزایش حقوق را امسال علاوه بر ۱۰ درصد داشتیم چرا که ۲۲۰۰ میلیارد تومان دولت به صندوق کمک کرد. مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری درباره بیمه تکمیلی بازنشستگان نیز گفت: قرارداد این بیمه امضا شده است و متأسفانه اعتباری که باید لحاظ می‌شد، از سوی مجلس رد شد و امیدواریم توجه بیشتری به آن شود؛ در سیستم صندوق سعی شده است رضایت بازنشستگان جلب شود.

این مطلبو از دست ندید!  آیا می دانید نگاه کردن به ساختمان های بلند چه عوارضی در پی دارد؟