گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۹:۳۶ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
جزئیات مراسم روز دانشجوی سال کنونی اظهار شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از افکارنیوز، منصور غلامی ظهر امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی با اظهار اینکه در بودجه سال ۹۷ پیش‌بینی‌هایی حول امکانات دانشگاهی صورت گرفته، اظهار داشت:‌ پیش‌بینی‌های انجام شده به بازسازی و نوسازی امکانات آزمایشگاهی مساعدت می‌کند. عموماً در طول سال‌های سابق به سبب محدودیت‌های بودجه‌های جاری دانشگاه‌ها مجال […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از افکارنیوز،

منصور غلامی ظهر امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی با اظهار اینکه در بودجه سال ۹۷ پیش‌بینی‌هایی حول امکانات دانشگاهی صورت گرفته، اظهار داشت:‌ پیش‌بینی‌های انجام شده به بازسازی و نوسازی امکانات آزمایشگاهی مساعدت می‌کند. عموماً در طول سال‌های سابق به سبب محدودیت‌های بودجه‌های جاری دانشگاه‌ها مجال این دگرگونی و بازسازی فراهم نبوده چون بعضی از این امکانات از نرخ بالایی بهره مند می باشند.

 

وی اضافه کرد: از سمت دیگر این بازسازی و مجهز کردن دانشگاه‌ها زیاد لازم هست به چه سبب که فعالیت‌های علمی که الان در دنیا در حال انجام بوده، با وسایل و امکانات تازه انجام می‌شود.

 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با ابراز امیدواری از به واقع شدن ملحق شدن این مبحث اهتمام کرد: امید داریم که  رؤیای دانشگاه‌ها برای این بازسازی پژوهشگر گردد همان طور که آغاز شده و در سال‌های آینده نیز این جریان را ادامه خواهیم داد.

 

وی با اظهار اینکه رقم تعلق یافته به مجهز کردن و بازسازی دانشگاه‌ها به طور قطع مشخص نشده، گفته بود: تا وقت تصویب بودجه نمی‌توانیم به طور دقیق حول اعداد تعلق یافته به این مورد ها سخن بزنیم اما پیش بینش قابل‌توجهی هست که اگرمحقق گردد حائز می باشد.

 

 

وی اضافه کرد: در صورتی که بودجه پیش‌بینی شده به طور تام تخصیص گردد، آشفتگی دانشگاه‌ها برطرف می‌شود. اگر تمام بودجه تشخیص شده با ما داده گردد به طور قطع آشفتگی دانشگاه‌ها را برطرف می‌کنیم چراکه ریاست ارگان بودجه و برنامه در نشست‌های قبلی روسای دانشگاه‌ها قول داده که بودجه دانشگاه‌ها را به طور تام تخصیص دهد.

 

 

وی حول برنامه‌های در نظرگرفته شده برای هفته دانشجو اظهار داشت: رئیس‌جمهور در روز دانشجو در سفر استانی خود به سیستان و بلوچستان جلسهی با دانشجوهای برگزار می‌کند.