گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۴:۵۹ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
جریان پاک‌سازی‌های محیط زیستی به ساحل و حاشیه جنگل حرا بندر ریگ رسید/ آبیاری نهال‌های کاشته شده در تپه نورالشهدا ممسنی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه جامعه خبرگزاری فارس، با آغاز پاییز هم فعالیت‌های سمن‌های محیط زیستی را در گرفتاری‌های درس‌ومشق و کار فراموش نشد. *مراسم روز ملی «کودک و محیط‌زیست» در شیراز با همکاری ۱۰ سمن محیط زیستی و اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس، با اجرای برنامه‌های متنوع و […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه جامعه خبرگزاری فارس، با آغاز پاییز هم فعالیت‌های سمن‌های محیط زیستی را در گرفتاری‌های درس‌ومشق و کار فراموش نشد.

*مراسم روز ملی «کودک و محیط‌زیست» در شیراز با همکاری ۱۰ سمن محیط زیستی و اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس، با اجرای برنامه‌های متنوع و آموزشی باهدف آشنایی کودکان و نوجوانان با زیبایی‌های طبیعت و راهکارهای حفاظت از آن برگزار شد.

*فعالان محیط‌زیست استان کرمانشاه به فراخوان شورای هماهنگی سازمان‌های مردم‌نهاد محیط زیست به مناسبت هفته حیات‌وحش و منابع طبیعی؛ از قراویز بازدید کردند.

*برنامه ۱۴۵ پاک سازان طبیعت فارس به مناسبت گرامیداشت ۱۵مهر روز ملی روستا باهدف فرهنگ‌سازی و پاک‌سازی در روستای دشتک با استقبال اهالی بومی انجام شد.

*برنامه‌ آبیاری نهال‌های کاشته شده در تپه نورالشهدا ممسنی، باهمت حامیان طبیعت زاگرس، ممسنی، نهضت سبز زاگرس، دوچرخه‌سواران و انجمن سبز باشیم با حضور اعضای قرار سبز انجام شد؛ همچنین قرار سبزی‌ها به نمایندگی از تمام دوستداران طبیعت نهالی به نام «قرار سبز» بر بام ممسنی کاشت‌اند.

*باهمت انجمن طنین پاکبانان شیروان خراسان شمالی آرام ستان امامزاده حمزه پاک‌سازی شد.

*آموزش و فرهنگ‌سازی در خصوص جمع‌آوری زباله و استفاده از لیوان و بطری دائمی، توسط انجمن بانوان طبیعت دوست در پیش‌دبستانی و دبستان نیلا آبدانان ایلام انجام شد.

 

*حامیان طبیعت زاگرس ممسنی فارس با امید به گسترش فرهنگ نه به کیسه‌های پلاستیکی؛ به اعضای شورای شهر نورآباد کیسه‌های پلاستیکی اهدا کردند.

*پنجمین برنامه سفیر سبز باهدف طبیعت‌گردی، جمع‌آوری زباله، و بررسی مشکلات محیط زیستی در کوه دربند تهران انجام گرفت.

*انجمن‌ژیانه وهی سروشت آذربایجان غربی در ادامه فعالیت‌های‌ انسان دوستانه‌ خود؛ بین دانش‌آموزان‌ کم‌بضاعت دو روستای احمد غریب‌ و بابکرئاوی‌ وسایل نوشت‌افزار توزیع کردند.

*باهمت انجمن حافظان سبز اندیش فارس، دهمین هفته از سه‌شنبه بدون خودرو در فسا برگزار شد.

*برنامه پاک‌سازی ساحل و حاشیه جنگل حرا بندر ریگ بوشهر با مشارکت شهروندان و باهمت انجمن یاوران سبز اندیش طبیعت گناوه برگزار شد.

*بازدید از خانه سالمندان آرامش یاسوج جهت گرامیداشت هفته سالمندان به همت تشکل نهضت سبز زاگرس صورت پذیرفت.