گروه: زنان
تاریخ: ۱۴:۲۳ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
جذابیت لیگ برتر فوتبال زنان برای استان کرمانی ها و چند نکته

لیگ برتر فوتبال زنان کشورمان در حالی هفته سومش را پشت سر گذاشت که شاید خیلی از استان کرمانی‌ها ندانند، صدرنشین لیگ برتر فوتبال زنان کشور تا این لحظه، تیمی از این استان هست. تیم فوتبال زنان شهرداری بم با ۹ امتیاز و اکتساب سه برتری در حالی صدر جدول را در اختیار دارد که […]

لیگ برتر فوتبال زنان کشورمان در حالی هفته سومش را پشت سر گذاشت که شاید خیلی از استان کرمانی‌ها ندانند، صدرنشین لیگ برتر فوتبال زنان کشور تا این لحظه، تیمی از این استان هست. تیم فوتبال زنان شهرداری بم با ۹ امتیاز و اکتساب سه برتری در حالی صدر جدول را در اختیار دارد که عنوان خوب ترین گلزن این رقابت‌ها نیز با هشت گل زده در اختیار زهرا قنبری، مهاجم این تیم هست. تیم‌های شهرداری بم و شهرداری سیرجان از تیم‌های ریشه‌دار فوتبال زنان کشور می باشند و با هدایت مربیانی که اکنون انصافا لیاقت عناوینی چون کارکشته، ماهر و با تجربه را دارند، توانسته‌اند در هر مرحله از لیگ برتر فوتبال زنان افتخارهای متناسب با نام استان کرمان خلق کنند. مرضیه جعفری، هدایت شهرداری بم و مریم جهان‌نجاتی نیز سرمربیگری شهرداری سیرجان را عهده دار هست که مدتی هست در کادرفنی تیم ملی هم به سر می برد. "

" حال که چنین تیم‌های مناسب و مطرحی در قسمت زنان استان توانسته‌اند حاضر بودنی مداوم و مقتدرانه برخوردار باشند، خوب تر نیست مدیران استان و رسانه‌ها فضا را به طرفی ببرند که این تیم‌ها و بازیکنان‌شان زیادتر دیده گردند و مورد دقت قرار گیرند. "

" شاید برپایی برنامه‌ای نظیر تجلیل و تقدیر از بازیکنان، کادرفنی و دلائل حاضر در باشگاه‌های شهرداری بم و شهرداری سیرجان از سوی مدیران استان، نخستین قدم برای شارژ روحی این دو تیم باشد.

  زهرا قنبری، خوب ترین گلزن فوتبال زنان که عضو تیم شهرداری بم هست در گفت‌وگویی از بی اعتنایی به فوتبال زنان لب به گلایه گشوده و عنوان کرده هست: "از جنبه نظارت، می‌توان عنوان کرد وضع هر سال خوب تر می‌شود ولی از آنجا که خرج جداگانه ای برای زنان صورت نمی‌گیرد، خیلی از شرایط برای ما فراهم نیست. " " وی در همان گفت‌وگو حول استعدادهای آینده دار فوتبال زنان می‌گوید: "در فوتبال ما زنان بااستعداد و شاخصهی فعال می باشند ولی عدم پشتیبانی قدر کفایت از سوی مدیران و علاوه بر این مسائلی مانند توزیع نشدن بازی های ما از رسانه ها موجب شده تا این استعدادها ناشناخته بمانند. حتما اگر پشتیبانی های زیادتری از زنان فوتبالیست صورت بگیرد، شاهد ظهور استعدادهای زیادتری نیز می باشیم."

" تیم شهرداری بم ضروری هست در هفته چهارم رقابت‌های لیگ برتر در روز یکشنبه ۲۱ آبان ماه میزبان سپاهان اصفهان که در رتبه دوم جدول واقع هست، باشد و تیم شهرداری سیرجان نیز در یک بازی بیرون از منزل ضروری هست به مصاف خیبرخرم‌آباد برود.