جدال کاراته‌کاهای ایرانی در تاتامی فرانسه از امروز آغاز می‌شود

0
اشتراک

جدال کاراته‌کاهای ایرانی در تاتامی فرانسه از امروز آغاز می‌شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس، نخستین روز از مسابقات کاراته‌وان پاریس، از روزگذشته (جمعه) با پیکارهای کاتای انفرادی و تیمی در گروه زنان و مردان و همچنین مبارزات ۵۰- کیلوگرم زنان و ۶۰- و ۶۷- کیلوگرم مردان آغاز شده است.

کاراته‌کاهای ایرانی هم با شناخت رقبای خود از امروز (شنبه) مبارزات خود را آغاز می‌کنند. مبارزات روز دوم در اوزان ۵۵-، ۶۱-، ۶۸- و ۶۸+ کیلوگرم زنان و ۷۵-، ۸۴- و ۸۴+ کیلوگرم مردان انجام خواهد شد که ۱۱ کاراته‌کای ایرانی برروی تاتامی می‌روند.

در گروه زنان، در وزن ۵۵- کیلوگرم، طراوت خاکسار در نخستین گام با انژلیکا ترلایگا از اوکراین، نایب قهرمان اروپا در سال ۲۰۱۶ و دارنده ۴ مدال لیگ جهانی کاراته، رقابت می‌کند و در صورت پیروزی رو در روی نماینده کشور میزبان قرار خواهد گرفت. در وزن ۶۸+ کیلوگرم نیز حمیده عباسعلی نایب قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ و نفر سوم پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۶ و دارنده ۵ مدال در پیکارهای کاراته‌ وان ابتدا به مصاف آنا ایزایل مندوزا از مکزیک دارنده ۳ مدال برنز در مسابقات قهرمانی پان‌امریکا می‌رود و در صورت پیروزی کاراته‌کایی از کشور فرانسه را پیش رو دارد.

اما در گروه مردان، در وزن ۷۵- کیلوگرم، علی اصغر آسیابری نفر سوم پیکارهای جهانی ۲۰۱۶ باید در اولین مبارزه در کاراته‌وان فرانسه با پاول یویچ از بلاروس دیدار کند و در صورت برتری باید منتظر برنده دیدار فرانسه و عربستان باشد. ابراهیم حسن بیگی دیگر کاراته‌کای ایرانی در این وزن در گام اول رو در روی دیمیترو نگاتوروف از اوکراین قرار می‌گیرد و در صورت پیروزی به مصاف برنده عربستان و فرانسه خواهد رفت. یونس ناصری هم در گام نخست نماینده کشور ژاپن (کن نیشیمورا) که در کارنامه‌اش ۴ مدال کاراته‌وان به چشم می‌خورد را پیش رویش می‌بیند و برنده دیدار ایتالیا و سان‌ماریو رقیب بعدی او خواهد بود.

در وزن چهارم (۸۴- کیلوگرم)، ۳ کاراته‌کای ایرانی حضور دارند. ذبیح اله پورشیب دارنده مدال برنز مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۶ و ۷ مدال رنگارنگ در کاراته‌وان، باید ابتدا عبدالعزیز الحکیمی نماینده عربستان که به تازگی از رده سنی جوانان به بزرگسالان راه یافته است را ببرد و سپس به مصاف برنده دیدار فرانسه و آلمان برود. مهدی خدابخشی که همراه با تیم ایران در مسابقات جهانی ۲۰۱۶ عنوان قهرمانی کومیته تیمی را بدست آورد نیز ابتدا اندری توروشانکو از اوکراین را پیش رو دارد و سپس باید با ابراهیم نانتومی یکی دیگر از نمایندگان عربستان رقابت کند. احسان حیدری دیگر کاراته‌کای ایرانی حاضر در این وزن هم در گام اول رو در روی ارتم جکالیوک از اوکراین قرار می‌گیرد و سپس با برنده دیدار آمریکا و عربستان مبارزه خواهد کرد.

اما در سنگین وزن (۸۴+ کیلوگرم)، هادی عرب باید با دیماش اوکماتوف قزاق رو برو شود و در صورت پیروزی در این پیکار، کاراته‌کایی از کشور میزبان را پیش رو دارد. سامان حیدری دارنده دو مدال لیگ جهانی کاراته و دارنده مدال برنز کومیته تیمی جهان در سال ۲۰۱۲، با مدیو رایمکلف از قزاقستان پیکار می‌کند و سپس به مصاف ابلایب دایپ از فرانسه خواهد رفت. همچنین سجاد گنج‌زاده قهرمان جهان در سال ۲۰۱۶، نایب قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ و دارنده ۳ مدال در لیگ جهانی کاراته، در گام نخست گیاکوما کازولینو از ایتالیا را در پیش دارد و در صورت برتری در این رقابت با الکسناندور پایون از رومانی مبارزه می‌کند.

گفتنی است؛ ایران در روز اول این مسابقات تنها در وزن ۶۰- کیلوگرم نماینده داشت که مجید حسنی نیا در تصمیمی قابل تقدیر از مبارزه با نماینده رژیم اشغالگر قدس انصراف داد.

کاراته‌کاهای ایرانی حاضر در این مسابقات با هزینه شخصی به کاراته‌وان پاریس رفته‌اند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.