گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۵:۲۱ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
جا به جایی بیش از ۹۰ هزار مسافر با مینی بوس در بیجار/نصب پل عابر پیاده در روستای سیدان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بیجار بام ایران ، مینی بوس یکی از رایج ترین وسایل ناوگان حمل و نقل عمومی شهرستان بیجار است. شهروندان بیجاری برای مسافرت های بین شهری به ویژه شهرهای سنندج،زنجان و همدان بیشتر از مینی بوس استفاده می کنند. […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بیجار بام ایران ، مینی بوس یکی از رایج ترین وسایل ناوگان حمل و نقل عمومی شهرستان بیجار است.

شهروندان بیجاری برای مسافرت های بین شهری به ویژه شهرهای سنندج،زنجان و همدان بیشتر از مینی بوس استفاده می کنند.

هنگام مراجعه به ترمینال با مینی بوس های رنگ و رو رفته ای مواجه می شوید که هر کدام برای خودشان قصه ای دارند پر غصه از درد جاده های پر و پیچ خم و نامناسب استان کردستان.

مینی بوس های که اکثر عمر آنها ۲۵ سال به بالا است با اتاقک های رنگ و رو رفته و صندلی های کهنه و زوار در رفته هر روز در حال حال جا به جایی مسافران هستند.

سوار شدن در این مینی بوس های فرسوده در پیچ و خم جاده های کردستان ، یعنی جان خود را در کف گرفتن تا رسیدن به مقصد است.

حسن شفیعی مدیر حمل و نقل پایانه های بیجار در گفت و گو با خبرنگار ما ،اظهار داشت: در حال حاضر تعداد ۴۵ دستگاه سواری بین شهری،۱۲ دستگاه اتوبوس و۵۰دستگاه مینی بوس دربخش مسافری در حال خدمت رسانی به مردم شهرستان بیجار هستند.

وی با بیان اینکه حدود ۶۰۰ دستگاه کامیون در بخش بار بری فعال هستند ، افزود:۸۰۰ راننده در بخش مسافربری مشغول هستند که از این تعداد ۵۵۰ نفر آنها دارای کارت هوشمند رانندگی دریافت کرده اند.

مدیر حمل و نقل پایانه های بیجار با اشاره به تعداد مسافرانی که از ناوگان حمل ونقل عمومی استفاده می کنند،گفت: متاسفانه به دلایلی همچون افزایش خودروهای شخصی ،کمبود وقت مسافران سالانه با روند کاهشی مواجه شده است.

وی تصریح کرد: شهروندان بیجار گروس درسال گذشته نیز به نسبت سالهای گذشته استقبال کمتری از خودروهای مسافربری عمومی داشته اند.

شفیعی تصریح کرد : در سال گذشته ۴۸ هزار مسافر با خودروی سواری بین شهری ،۴۰ هزار مسافر با اتوبوس و ۹۵ هزار مسافر با مینی بوس در شهرستان بیجار جا به جا شده اند.

مدیر حمل و نقل پایانه های بیجار خاطر نشان کرد: با توجه به فرسوده بودن ناوگان حمل و نقل عمومی در بیجار بحث نوسازی سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای تسهیلات بسیار خوبی رو در بخش نوسازی صورت گرفته که متاسفانه استقبال خوبی ازطرف رانندگان نشده است.

وی به مشکلات این حوزه در شهرستان بیجار اشاره کرد و بیان داشت: به دلیل رفت و برگشت حدود ۱۰۰ دستگاه اتوبوس از بلوار فجر به دلیل عدم وجود کنار گذر شهر،متاسفانه شهروندان بیجاری  در میدان محمود آباد منتظرمی مانندکه با پیش بینی های  که انجام داده ایم اگر اتوبوس های سایرشهرها از داخل شهر گذر نکنند اتوبوس های فعال حوزه شهرستان به تعداد ۲۰ دستگاه خواهد رسید.

شفیعی تاکید کرد نبود یک ترمینال واحد که تمامی ناوگان در آنجا جمع بشوند از دیگر مشکلات این حوزه در شهرستان بیجار است که در این راستا جلسات منظمی با مسئولان مربوطه از جمله راهنمایی ورانندگی شهرستان داشته ایم که امیدواریم به نتایج خوبی برسیم که عواید این کار مطمئنا برای تاکسیهای فراوان داخل شهری نیز به دلیل مراجعه مسافران به ترمینال  خواهد بود.

وی از اقدامات حمل و نقل عمومی بیجار در روز ایمنی حمل و نقل خبر داد و بیان داشت: نصب پل عابر پیاده با اعتباری بالغ بر ۱۴۰میلیون تومان در روستای سیدان که درحال آماده سازی هست و اختصاص حدود ۱۰۰ کلاه کاسکت به موتورسواران روستایی حاشیه جاده های اصلی،ایمنی سازی حاشیه مدارس در حاشیه جاده از مهمترین آنها است.

برچسب ها: , ,