گروه: اخبار
تاریخ: ۱۲:۳۶ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
جایزه یک میلیاردی “نجومی” نیست؟

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، در خبری که روز قبل تسنیم منتشر کرد، آمده بود: "یکی از مسئولان ارشد بانک مرکزی هفتم دی ماه امسال بازنشسته شده ولی مجدداً از نهم دی ماه به میرداماد برگشته هست. خبرهای دست یافته به تسنیم حکایت از آن دارد که این فرد بعد از […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، در خبری که روز قبل تسنیم منتشر کرد، آمده بود: "یکی از مسئولان ارشد بانک مرکزی هفتم دی ماه امسال بازنشسته شده ولی مجدداً از نهم دی ماه به میرداماد برگشته هست.

خبرهای دست یافته به تسنیم حکایت از آن دارد که این فرد بعد از دریافت جایزه حدود یک میلیارد تومانی دیگربار در بانک مرکزی بازگشت به کار شده هست، آن‌هم درحالی که جوان‌های تحصیل‌کرده و بعضاً نابغه پشت درهای بانک مرکزی و سایر ادارات دولتی جویای کار هستند، در نتیجه لازم هست مسئولین بانک مرکزی در مورد دلایل این اقدام جواب شایسته ای به افکار عمومی بدهند."

"این خبر پس از انتشار در تسنیم، انعکاس های مختلفی را در رسانه ها و بین مردم بهمراه داشت. مردم در نظراتی که روی همان خبر در خبرگزاری تسنیم درج کرده اند، از بانک مرکزی سؤال کردند که آیا قرار نبود واقعه ی حقوق ها و جایزه های نجومی تا ابد تمام شود؟

یکی از اعضاء از ریاست کل بانک مرکزی سؤال کرده هست که آیا جایزه یک میلیاردی بعنوان "پاداش نجومی" شمرده نمی توان؟ علاوه بر این عضو دیگری از سیف پرسیده هست که آیا سایر کارمندان بانک مرکزی هم اینطور جایزه می گیرند؟

باتوجه به ارزش خبر و البته نظرات اعضاء، تسنیم در ادامه بعضی از نظرات مردمی را منتشر کرد؛

نامدار:

مردم در نظراتی که روی همان خبر در خبرگزاری تسنیم درج کرده اند، از بانک مرکزی سؤال کردند که آیا قرار نبود واقعه ی حقوق ها و جایزه های نجومی تا ابد تمام شود؟بنده خدا لابد بازنشسته شده و اکنون که قراره نوه نتیجه ها اظهار خونش حقوق بازنشستگی کفاف نمی ده برای شرمنده نشدن توی سن بالا هم باید کار سخت!! انجام بده. شمام بشینید تا بانک مرکزی جوابتونو بده…

نمیگم:

اگه حیف و میل ها در بانک مرکزی منحصر به همین یک میلیارد باشه باور کنید من اصلاً انتقادی ندارم. مساله اینه که منحصر به اینها نیست. من اصلاً هنگامی نام بانک مرکزی میاد منحصرا یاد ژن خوب میفتم. 

علی:

 هرکس توی این مملکت درس قرائت کرد و برایش هزینه گردید تا یک مدیر توانمند بشود و دارای مسیولیت گردید و اکتساب تجربه نمود با همین افکار او را به کشورهای دیگر، به بخش خصوصی و … راندیم. از زحمات ۲۴ ساعته و زحمات و تجاربی که این فرد داشته خبری درج نمی کنید اما جایزه وی را با تیتر درشت منعکس می کنید. به چه سبب همیشه سرمایه انسانی بانکها سیبل انتقادات رسانه ها هستند؟ انصاف حکم می کند که نظر بنده رو منتشر کنید

رضا:

قرار نبود دولت جلوی حقوق ها و جایزه های نجومی رو بگیره؟ یه سؤال داریم از بانک مرکزی؛ جایزه یک میلیارد و خورده ای که به این مدیرتون دادید؛ نجومی نبود؟

آقای سیف به بقیه کارمندان بانک مرکزی هم اینطوری جایزه میدید؟

علی:

به چه سبب همیشه سرمایه انسانی بانکها سیبل انتقادات رسانه ها هستند؟ انصاف حکم می کند که نظر بنده رو منتشر کنیدپول خون باباشم میگرفت اینقدر نمیشد.

مجتبی:

..

بی نام:

چه جوابی مگه تاکنون جواب دادن مگه این همه بازنشسته که دارن توآموزش پرورش کارمیکنن وکلی جوون بیکارپشت دربها موندن براش جوابی دارن.

مژگان :

تورا بخدا نظر که میدهیم بنویسید که به گوش مسئولین برسد بازنشته ای که یک میلیارد تومان جایزه گرفته که نمیدانیم چکار کرده که این همه بهش جایزه دادند قطعا فک و فامیلشونه.

ق:کارمند بانک اگر در طول سی سال کار کرده باشد برای رسیدن به بازنشستگی له له میزند / آشکار هست که بعضی مسئولین در بانک منحصرا ریاست کرده اند که میتوانند دو مرتبه هم کارکنند.ق:

سن و سنوات بازنشستگی برای اشخاص چقدر هست؟

کارمند بانک :

من با افرادی که نفع غیر متعارف مثلآ۲۸%ویا۳۲%ویابه قول سیف ۸۶%ازموسسات میگرفتن کاری ندارم حتمآ هردو طرف قبول کننده این عمل بوده اند بنده ۳۵ سال زحمت کشیدم وزره زره پول گذاشتم کنار البته با درمضیغه گذاشتن خانواده تا اینکه بشود روزی برای فرزندان بیکارم شغل وهمسر وزندگی حداقلی فراهم کنم فایده ای هم که به آن تعلق میگرفته اسمی ۲۲%ولی حقیقی ۱۸٫

۵%بوده که درهمان زمان اکثربانکهای دولتی وخصوصی فایده ای زیادتر ویابرابر به سپرده گذار میداده اند والان ۷ ماهه که ازسررسیدسپرده ام میگذردوپولم را نمیدهند.۵%چرا پول من بدبخت مالباخته که پول خونه و تمام پس انداز یک عمر کار در هوای گرم و سوزان جنوب اونهم ماه دو سال ۹۶در تعاونی اتحاد که به نام موسسه توسعه بود گذاشتم و دو دو روز بعد انتخابات روحانی موسسه دچار مشکل گردید و حتی یک ریال من نفع نگرفتم و تمام زندگیم نابود گردید.

رضا:

یک میلیارد وسیصد میلیون تومان اصلاح کنید!

مالباخته تعاونی اتحاد: