گروه: اخبار
تاریخ: ۱۴:۰۴ :: ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
جام جهانی روسیه چه مجال هایی در اختیار ایران قرار می دهد؟

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، جام جهانی فوتبال بعنوان دومین رخداد بزرگ بین المللی ورزشی بعد از المپیک، آوردگاهی هست که مجال هایی فراتر از یک جام ورزشی پیش روی ما قرار می دهد.   ما توان داریم از جوانب و جهت های زیر نگاه متمایزی به جام جهانی روسیه و قطر دارا باشیم.  […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، جام جهانی فوتبال بعنوان دومین رخداد بزرگ بین المللی ورزشی بعد از المپیک، آوردگاهی هست که مجال هایی فراتر از یک جام ورزشی پیش روی ما قرار می دهد.   ما توان داریم از جوانب و جهت های زیر نگاه متمایزی به جام جهانی روسیه و قطر دارا باشیم. 

این مقدمه یادداشت صادق ریاستی کیا، مدیرعامل سابق باشگاه راه آهن با عنوان “نگاهی متمایز به جام جهانی” هست که با هم در ادامه مطالعه می کنید:

دیپلماسی ورزشی

  حضور ما در جام جهانی و برپایی جام جهانی در منطقه ما زمینه خوبی برای حضور فعالانه ایران در جریان جهانی شدن در جهت ارائه هنجارها، آموزه ها و ارزشهای ایرانی و اسلامی هست.   برپایی اتفاقی به بزرگی جام جهانی اقتضا می کند کشورهای میزبان یک مدل مشارکت جمعی منطقه ای را برای امنیت پیکارهای و برپایی بهینه آن در نظر دریافت کنند. 

اقتصاد ورزشی

  برگزاری پیکارهای جام جهانی، ویترین نمایش حامی های پولی و چگونگی و میزان نقش آنان در این رخداد هست. در دستاورد قرار گرفتن جام جهانی در محور توجه مردم و فعالین اقتصادی، رونق گرفتن و قوت یافتن بحث اسپانسر ورزشی و مدل های صحیح و خلاقانه آن را فراهم خواهد کرد.

اجتماعی

  جام جهانی فوتبال فرصتی هست برای تقویت انسجام ملی از این نظر که مردممان در تماشای پیکارهای تیم ملی بر محور هویت ملی و ارزشهای ایرانی اجتماع می کنند و تیم ملی فوتبال در واقع قسمتی از داشته ها و سرمایه های اجتماعی و ورزشی همه ایرانیان در یک رخداد بزرگ جهانی در محور توجه همه اقشار و گروه ها قرار می گیرد. 

جام جهانی فوتبال برای به نمایش درآوردن جهت های مثبت و مطلوب اخلاق ورزشی و اجتماعی از این مجال به صحیحی بهره دریافت کنیم. به ارتقا اقداماتی اجتماعی خود در ازاء نقش آفرینان جام جهانی توجه دارا باشیم.   قرار گرفتن پیکارهای جام جهانی در محور توجه مردم و بویژه جوانان توان دارد به کاهش میزان لطمه های اجتماعی و کاهش جرم ها در مرحله برپایی جام جهانی منتهی گردد.

فنی و ورزشی

از نظر فنی و ورزشی توان دارد امکان جابه جایی بازیکنانمان به لیگ ها و باشگاه های بزرگ را فراهم نماید و به بازیکنانمان بویژه آنهایی که جوان تر می باشند یک مجال بازاریابی جهانی اعطا کند و با توجه به حضور داوران ایرانی در این رخداد جهانی، مجالی برای ارائه یک چهره قابل احترام از فوتبال ایران فراهم آورد. حضور و پیکارهای ما در جام جهانی فوتبال امکان یک بررسی عینی و حقیقی از توانمندی ادارهی و فنی کشور در راستای ورزش مبتنی بر دستاورد های و کارکرد تیم ملی در جام جهانی به ما خواهد داد. این یک مجال عینی و پژوهش های برای بررسی اداره ورزشی ایران تلقی می گردد. ..

انتهای پیام