جاذبه های گردشگری کرمانشاه

0
اشتراک

جاذبه های گردشگری کرمانشاه

جاذبه های گردشگری کرمانشاه ایران

در این پست قصد داریم شما کاربران عزیز را با مناطق توریستی ایران آشنا کنیم . در این مطلب جاذبه های فرهنگی، دیدنی و تفریحی شهر کرمانشاه برای شما به نمایش می گذاریم. در صورتی که قصد سفر دارید پیشنهاد می کنیم کرمانشاه را از دست ندهید. امیدواریم مقاله مناطق توریستی کرمانشاه در ایران برای شما نیز جذاب باشد و مورد توجه شما قرار بگیرد.

جاذبه های زیاد کرمانشاه را نمی توان در یک مقاله برای علاقه مندان به تفریح و گردشگران معرفی کرد ,زیرا بسیار آثار زیاد تاریخی مذهبی و فرهنگی در این استان وجود دارد. کرمانشاه یکی از کهن ترین شهرهای ایران است که ۷۱۶ اثر آن به ثبت آثار ملی و یک اثر به ثبت اثر جهانی رسیده است که آن بیستون می باشد.

طاق بستان

معروف ترین مکان توریستی کرمانشاه ,طاق بستان است.طاق بستان مجموعه تاریخی است که در دامنه کوهی به همین نام واقع شده و از دوره ساسانی از جمله سنگ نگاره اردشیر ساسانی، دو ایوان سنگی و آثاری از دوره قاجار در این مکان هنوز وجود دارد.وجود کوها های بلند و زیبا و همچنین وجود چشمه در این مکان گردشگاه بسیار خوبی را بوجود آورده است که توریست و علاقه مندان را به خود جذب کرده است.

 

بیستون

برای سفر و بازید از بیستون باید به شمال شرقی شهر کرمانشاه بروید که حدود سی کیلومتر فاصله دارد.مجموعه زیبا و تاریخی بیستون دارای آثار کم نظیری می باشد که مربوط به دوره هخامنشی است.

تکیه معاون الملک

یکی از مکان ها بسیار زیبا کرمانشاه,تکیه معاون الملک است .این مجموعه از حسینیه، زینبیه و عباسیه تشکیل شده که دارای کاشی‌کاری زیبا و منحصر به فرد می باشد که در نوع خود بی نظیر می باشد.

معبد آناهیتا

یکی از بزرگترین بناهای سنگی در ایران معبد آناهیتا می باشد. این مکان تاریخی در شهر کنگاور در کرمانشاه قرار دارد. این معبد تاریخی قدمتی از دوره ی اشکانی یا ساسانی دارد که ستون های آن ۵۴/۲ متر می باشد.

پارک کوهستان

بزرگترین پارک کرمانشاه ,پارک کوهستان نام دارد. این پارک در نزدیکی محطه تاریخی طاق بستان می باشد که دو آبشار مصنوعی و نور پردازی حرفه ای در این پارک باعث شده است که زیباترین پارک‌های توریستی این استان به شمار برود.

باغ گل‌ها

باغ گل کرمانشاه از بهترین پارک های گل ایران به شمار می رود.این پارک زیبا در زمینی ۵ هکتاری با قابلیت کشت ۴ هزار گونه گیاهی و نیز ۴ باغ گل‌های ایرانی، ژاپنی، فرانسوی و ایتالیایی میزبان مردم سراسر کشورمون و همچنین توریست ها می باشد. این باغ گل دارای نماشگاه های کاکتوس، برکه، آبراه، بخش گل‌های فصلی می باشد که بسیار فضای زیبایی دارد.

جاذبه های گردشگری کرمانشاه

موزه پوشاک و زیورآلات

غار پراو

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.