جاذبه های گردشگری شهرستان ماكو

0
اشتراک

جاذبه های گردشگری شهرستان ماكو

جاذبه های گردشگری شهرستان ماكو

در این پست قصد داریم شما کاربران عزیز را با مناطق توریستی ایران آشنا کنیم . در این مطلب قصد داریم جاذبه های فرهنگی، تاریخی، گردشگری و آداب و رسوم شهرستان ماكو ، را برای شما به نمایش می گذاریم. در صورتی که قصد سفر دارید پیشنهاد می کنیم ماكو را از دست ندهید. امیدواریم مقاله مناطق توریستی این شهر برای شما نیز جذاب باشد و مورد توجه شما قرار بگیرد.

شهرستان ماکو در استان آذربایجان غربی می باشد.این شهرستان در گوشه شمال غربي کشور عزیرمان ایران که از شمال به رودخانه قره سو و كشور تركيه ، از شرق به رودخانه ارس و جمهوري آذربايجان و از مغرب به جمهوري تركيه و از جنوب به شهرتان خوي متصل می باشد.

مردم شهرستان ماکو زیـادتر به زبان آذری حرف می کنند ,اما اکثر روستاهای این شهرستان نمـود زبان می باشند.ما در این پست نیت داریم منطقه آزاد ماکو را معرفی کنیم.

منطقه آزاد ماکو بزرگترین منطقه آزاد ایران و دومین منطقه آزاد دنیا پـس از شانگهای هست که وسعت آن ۵۰۰ هزار هکتار و ۳۰۰ اثر تاریخی ثبت شده و ضمناً بازارچه های مرزی و اثر های طبیعی دارد به این علـت شهرستان ماکو را به یکـی از مقاصد مهـم گردشگری در شمال غرب کشور مبدل نماید .

تصاویری از جاذبه های گردشگری منطقه آزاد ماکو

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.