تاریخ: ۱۳:۴۷ :: ۱۳۹۶/۰۱/۰۷
جاذبه های طبیعی ثلاث باباجانی/ از چشمه شفا بخش ریزه تا آبشار زیبای شیخ صله

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از پاک پرس، شهرستان ثلاث باباجانی در ۱۳۶ کیلومتری شمالغرب شهر کرمانشاه واقع شده است. ثلاث باباجانی اب داشتن طبیعت خیره کننده، زیبا و بکر در منطقه ای کوهستانی نظر هر بیننده ای را به خود معطوف می دارد که […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از پاک پرس، شهرستان ثلاث باباجانی در ۱۳۶ کیلومتری شمالغرب شهر کرمانشاه واقع شده است. ثلاث باباجانی اب داشتن طبیعت خیره کننده، زیبا و بکر در منطقه ای کوهستانی نظر هر بیننده ای را به خود معطوف می دارد که این از جمله ویژگی های برجسته این شهرستان می باشد.

 

زبان مردم این شهرستان کردی است و از جمله سوغات آن می توان به قالی، گلیم، گیوه، سجاده، جوراب، موج(چادر شب) اشاره کرد. انار و گردو نیز از جمله سوغات شاخص این شهرستان است.

 

گزیده ای از آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری

چشمه معدنی ریزه، رودخانه لیله، رودخانه آب سفید برگ، رودخانه آب هواسان، رودخانه زمکان، سراب مامیشان، سراب هلول، آبشار زیبای شیخ صله.

چشمه ریزه

چشمه شفا بخش ریزه

چشمه شفا بخش ریزه در حدود ۳۰ کیلومتری مرکز شهرستان در تازه آباد قرار دارد. آب این چشمه در درمان بیماری های کلیوی بسیار مفید است و روزانه به ویژه ایام تعطیل پذیرای گردشگران زیادی از اقصی نقاط شهرستان، استان و کشور است.

این مطلبو از دست ندید!  طبیعت گردی مجری ممنوع التصویر و دخترخانمش/ عکس

آبشار زیبای شیخ صله

آبشار زیبای شیخ صله

این آبشار در نزدیکی روستای مرزی شیخ صله و در نزدیکی رودخانه قالیچه قرار دارد.

انتهای پیام /