گروه: ورزش
تاریخ: ۱۶:۰۹ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
جادوگر بازیکن رباط پاره را به زمین فرستاد و گل زد!

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از مشرق، آرش برهانی سخن های باور نکردنی درباره جادوگری در فوتبال به زبان آورد که در ادامه آن را می خوانید: از سخن های من سوء تفاهم به وجود آمد اصلا تفکر نمی کردم سخن های من را وصل کنند به آن  مرحله که من در پاس […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از مشرق، آرش برهانی سخن های باور نکردنی درباره جادوگری در فوتبال به زبان آورد که در ادامه آن را می خوانید:

از سخن های من سوء تفاهم به وجود آمد اصلا تفکر نمی کردم سخن های من را وصل کنند به آن  مرحله که من در پاس بازی می کردم.    این سخن ها کلی بود و من اصلا سخنی درباره پاس نکردم.

  وقتی گفتم شخصی اسم مادرهای ما را می پرسید اصلا مرتبط به وقت پاس نمی گردد. در آن سال ها دستاورد های مطلوبی گرفتیم و  دو سه سال ادعا کننده بود. تیم ما بازیکنان خیلی مطلوبی داشت. محسن بیاتی نیا گفت ۳ مهاجم داشتیم ولی من می گویم ۵ مهاجم مهیا داشتیم.

یعنی فردی در تیم پاس اسم مادر تو را پرسش نکرد؟

من خودم مرحله ای که پاس بودم فردی اسم مادرم را پرسش نکرد.  فلسفه ۳ مهاجم هم مرتبط به بازی با  استقلال می گردد که پاس ۲ بر یک باخت.    من آن روزها در چند بازی آخر مطلوب بازی کرده بودم و وقتی نشستم خارج رفتم از آقای جلالی پرسش کردم که وی گفتند  اعتقادشان این هست که در هر ۳۰ دقیقه یک مهاجم بازی کند. در بازی با استقلال  اهواز که ما قهرمان گردیدیم هم ۳۰ دقیقه اول  بهرام اسماعیلی بازی کرد و ۳۰ دقیقه دوم را محسن بیاتی نیا وارد زمین گردید. چون من در همان ابتدای بازی ۲ گل زدم آقا مجید دیگر من را تعویض نکرد.

پس در چه وقتی این اتفاق که در برنامه تلویزیونی گفتی برایت رخ داد؟

۴-۵ ۴-۵ سال پیش بود که این اتفاق افتاد که من هم اسم مادرم را خطا گفتم.

یعنی این اتفاق وقتی افتاد که تو در استقلال بازی می کردی؟

بله صحیح هست، من در آن وقت در استقلال بازی می کردم.

یعنی وقتی که امیرقلعه نویی در استقلال بود؟

آن فرد از مسیر چه فردی کنار تیم آمده بود؟

کسانی بودند که داخل تیم بودند ولی کارشان جادوگری نبود. شاید فردی گفت اسم مادر کودکان را به من بده ولی خودش این کاره نبود.

پس مساله جادوگری اصلا به مرحله تو در پاس بر نمی گردد، صحیح است؟

من هرگز این مبحث را در پاس ندیدم.

آیا در دوران فوتبالت فردی خاطره عجیبی درباره جادوگری برای تو تشریح کرد؟

یکی از کودکانی تیم سایپا می گفت رباط صلیبی پاره کرده بودم و  نمی توانستم مسیر بروم ولی سرمربی به من گفت ضروری هست با تیم به اردو بیایی. می گفتم فکر کردم قصد دارد کنار تیم باشم ولی بعدا این بازیکن متوجه شده در ترکیب اسمش واقع هست. او می گفت به سرمربی گفته هست پایش  درد می کند و حتی توان ندارد مسیر برود ولی سرمرب تیم بوده گفته برو در زمین، مواظب خودت باش و چند دقیقه که از بازی بگذرد او را تعویض می کند. این بازیکن رفت توی زمین دقیقه ۱۸ گل زد و در دقیقه ۲۰ تعویض گردید.

خودت هیچ وقت به دعا نویسی اعتقاد داشتی؟

  من گفتم  خب طلسم را باز کند به او پول می دهم.    هفته بعد به زمین رفتم و آن رابط به من گفت در این بازی راحت تر نبودی؟ اظهار کرد برایت دعا خوانده و من اظهار کردم مانند قبل بودم.     بعد از سه چهار بازی یک هم گل زدم و او می گفت کار دعا نویس بوده هست.

از نظر تو می گردد قهرمانی پاس در وقت مجید جلالی را به جادوگری ربط داد؟

اگر قهرمانی پاس با جادوگری بوده  به چه علت دیگر برای آقا مجید پیش نیامد؟ او بازیکنان مطلوبی آورد که ستاره های لیگ گردیدند. پاس را هم همایون خان شاهرخی ساخت و آقا مجید تیم را چند سال بعد قهرمان کرد. آ آنقدر در آن وقت به ما گفتند قهرمان که من تفکر می کردم در تیم قهرمان بازی می کنم. خیلی این سخن ها نامطلوب هست که قهرمانی آن تیم مطلوب را به جادوگری ربط بدهیم.

هیچ وقت درباره تیم های دیگر این سخن ها را نشنیده بودی؟

سالی که من با ناصر خان کار می کردم، یک  بنده خداوندی گفت با دو سه تا بازیکن پرسپولیس در رابطه هست که دارند مطلوب کار می کنند و تیم را در جدول بالا برده اند.

از بازیکنان هم نسل تو فردی را می شناختی  که به جادوگری اعتقاد داشته باشد؟