گروه: بلیط
تاریخ: ۱۲:۱۹ :: ۱۳۹۷/۰۸/۱۹
تیغ زنی ۳۰ هزار تومانی سینما ها به دستاویز فوتبال

روزنامه چوان: تماشای مسابقه فوتبال فینال جام باشگاه‌های قاره آسیا در سینما‌ها برای علاقه‌مندان به فوتبال به اندازه حضور در ورزشگاه آزادی هزینه دارد. امروز از ساعت ۱۸:۳۰ همزمان با شروع پخش مسابقه فینال باشگاه‌های قاره آسیا میان پرسپولیس ایران و کاشیما آنتلرز ژاپن، سینما‌ها این مسابقه فوتبال را پخش می‌کنند. نرخ بلیت سکو‌های ورزشگاه […]

روزنامه چوان: تماشای مسابقه فوتبال فینال جام باشگاه‌های قاره آسیا در سینما‌ها برای علاقه‌مندان به فوتبال به اندازه حضور در ورزشگاه آزادی هزینه دارد.

تیغ زدن ۳۰ هزار تومانی مردم به دستاویز پخش فوتبال

امروز از ساعت ۱۸:۳۰ همزمان با شروع پخش مسابقه فینال باشگاه‌های قاره آسیا میان پرسپولیس ایران و کاشیما آنتلرز ژاپن، سینما‌ها این مسابقه فوتبال را پخش می‌کنند. نرخ بلیت سکو‌های ورزشگاه آزادی برای تماشای این مسابقه ۳۰ هزار تومان اعلام گردیده و سینما‌ها هم در سانس خارق العاده این مسابقه را با نرخ بلیت ۳۰ هزار تومانی نمایش می‌دهند.

آماده‌سازی ورزشگاه آزادی برای میزبانی فینال جام باشگاه‌های قاره آسیا، هزینه‌بردار بوده هست و می‌شود افزایش نرخ بلیت تماشای این مسابقه را با چنین مسئله‌ای توجیه کرد، ولی سینما‌ها برای پخش مسابقه‌ای که رایگان از تلویزیون در حال پخش هست، ۳۰ هزار تومان از مردم پول می‌گیرند.

اعلام این نرخ بدون مشخص گردیدن روش تعیین آن، این شبهه را به وجود می‌آورد که مسابقه فوتبال بهانه‌ای برای سودجویی هست. پخش مسابقه فینال قاره آسیا در سینما‌ها پس از موافقت سازمان سینمایی و نیروی انتظامی صورت می‌گیرد. قبل از این نیز چند مسابقه جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در سالن‌های سینما پخش شده بود که با استقبال خوبی نیز رو به رو گردید، اما در فاصله میان پخش فینال جام جهانی در سینما‌ها با نرخ بلیت ۲۰ هزار تومانی، بازی پرسپولیس- کاشیما با رشد ۵۰ درصدی به نرخ ۳۰ هزار تومان بلیت‌فروشی گردید.

این مطلبو از دست ندید!  تغییر ساعت مراکز تفریحی و گردشگری ناژوان اصفهان در ماه مبارک رمضان

حساسیت مسابقه پرسپولیس- کاشیما برای هواداران فوتبال در ایران، آنقدر بالا بوده که تقریباً همه بلیت‌های سینما‌های پخش‌کننده مسابقه، پیش فروش شده‌اند. این استقبال قطعاً می‌تواند انگیزه‌ای برای استمرار پخش مسابقات فوتبال در سینما‌ها باشد؛ اقدامی که با نفع حداکثری برای سینمادار‌ها و البته آسیب زیادتر اهالی سینما به علت حذف سانس‌های پخش فیلم همراه می باشد.

حتی اگر عایدی پخش مسابقه فوتبال در سینما‌ها به بدنه سینما تزریق گردد، نوع نرخ گذاری بلیت سینما برای چنین مسابقاتی هنوز بدون مقررات مدونی هست و اعمال سلیقه و قیمت‌گذاری بی‌حساب موجب می‌شود پخش مسابقه‌ای که برای سینمادار رایگان بوده و حق پخشی برای آن پرداخت نمی‌کند با قیمتی بالاتر از اکران فیلم سینمایی بلیت فروشی گردد.