گروه: تور
تاریخ: ۱:۲۷ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۳

در روزهایی که جسله های این سازمان با امور مالیاتی برای حذف مالیات بر ارزش افزوده از بخش صادراتی گردشگری داغ شده و صاحبان خصوصی صنعت گردشگری مدام اخطار می دهند؛ ؛ سفر ایران به علت گرفتن همین یک مالیات با گرانی نامتعارفی روبه رو شده هست و احتمال حذف ایران از مقاصد عزیمت بعضی […]

در روزهایی که جسله های این سازمان با امور مالیاتی برای حذف مالیات بر ارزش افزوده از بخش صادراتی گردشگری داغ شده و صاحبان خصوصی صنعت گردشگری مدام اخطار می دهند؛ ؛ سفر ایران به علت گرفتن همین یک مالیات با گرانی نامتعارفی روبه رو شده هست و احتمال حذف ایران از مقاصد عزیمت بعضی گردشگران بیگانه وجود دارد، یکی از نمایندگان مجلس اطلاع داد که عمر این قانون تمام شده و هم حالا هم حذف شده هست؛ خبری که هیچکدام از مسؤولان سازمان میراث فرهنگی، صنعت های دستی و گردشگری آن را نشنیده اند و هیچ مقامی از وزارت اقتصاد هم تا به حال در مورد ی آن اظهار نظر نکرده هست.

هادی قوامی ـ نماینده مردم اسفراین ـ حدود دو هفته قبل اعلام نمود که قانون مالیات بر ارزش افزوده حذف گردید. قرار بر این بود تا این قانون به طور پایلوت برای مدت پنج سال اجرایی گردد که این امر انجام شده و هم حالا حذف شده هست. این درحالی هست که مشاور مالیاتی اتاق اصناف پس از ان اظهارات، از احتمال تمدید قانون پایلوت مالیات بر ارزش افزوده فعلی برای سال آینده علی رغم ایرادهای ساختاری و ماهیتی که در سال های اجرای پایلوت آن بروز کرده، خبر داده هست.

علی اصغر مونسان ـ معاو ن رییس جمهور ـ نیز در این مورد به ایسنا گفت: حذف مالیات بر ارزش افزوده را نشنیده ام، اما اعتقاد دارم اخذ مالیات در گردشگری خوب هدفمند نشده هست، برای همین کوشش می نماییم اگر قرار هست دولت محترم، تخفیف یا معافیتی قائل گردد به مساعدت و تشویق تورهای ورودی باشد تا رونق گردشگری را شاهد باشیم.

محمد محب خدایی، معاون گردشگری این سازمان که مامور پیگیری تصیح قانون مالیات بر ارزش افزوده در گردشگری شده هست و این روزها جسله های زیادی را با سازمان امور مالیاتی داشته هم خبر حذف مالیات بر ارزش افزوده و انتهاء ارزش آن را نشنیده هست، به ایسنا گفت: به هر حال ما نشست ها کارشناسی با سازمان امور مالیاتی را خیلی جدی پیگیریم، چون تاکید بر این هست که گردشگری ورودی صادرات معکوس هست. تا به حال هم نتیجه های و پیشرفت خوبی داشته ایم و سازمان امور مالیاتی برای اصلاح بخش هایی از این قانون مجاب شده هست.

مالیات بر ارزش افزوده، مالیات غیر مستقیمی هست که استفاده کننده آن را بهمراه بهای خرید کالا یا خدمات می پردازد وفروشنده موظف هست مقدار مالیات دریافتی را به خزانه دولت واریز کند. در چند ماه پیش زیادی از صاحبان صنعت گردشگری نسبت به گرانی نامتعارفی که این مالیات به مسافر تحمیل کرده، به سازمان میراث فرهنگی، صنعت های دستی وگردشگری اخطار داده اند.

ابراهیم پورفرج ـ رییس جامعه تورگردانان ایران ـ در آخرین گردهمایی تشکل های بخش خصوصی گردشگری با بعضی مسؤولان سازمان میراث فرهنگی، صنعت های دستی، گردشگری، سازمان توسعه تجارت، وزارت امور خارجه و بعضی نمایندگان مجلس با اشاره به توجیه نداشتن دریافت مالیات بر ارزش افزوده در نظر شرکت های بیگانه و تهدید آنان به حذف مقصد ایران، بیان کرد: شرکت های بیگانه نسبت به این پول اضافه که همزمان باید به هتل، رستوران و آژانس های ایرانی بدهند شاکی می باشند و ما را به کلاهبرداری و سوءاستفاده از مقررات دولتی متهم می کنند. یکی از شرکت های بزرگ آلمانی که ۲۴ سال هست به ایران گردشگر ارسال خواهد کرد، اخطار داده اگر این روش ادامه پیدا نماید ایران را از برنامه سفر خود حذف خواهد کرد، چون معتقد هست ما از آنان باج می گیریم

علی مولاوردیخانی ـ رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی قزوین ـ یکی از شرکت های بزرگ آلمانی که ۲۴ سال هست به ایران گردشگر ارسال خواهد کرد، اخطار داده اگر این روش ادامه پیدا نماید ایران را از برنامه سفر خود حذف خواهد کرد، چون معتقد هست ما از آنان باج می گیریم نیز قبل از آن در نشستی که معاون گردشگری این سازمان حضور داشت، بیان کرد: گردشگری که مثل سایر صنعت های و تولیدی ها نیست که ارزش افزوده داشته باشد، ضمن این که مالیات بر ارزش افزوده که روی تور محاسبه می گردد، پیشتر در هتل، رستوران و وسایل نقلیه محاسبه شده، یعنی مسافری که سفر مشهد می رود پیشتر سه تا ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کرده، به چه سبب باید یک ۹ درصد دیگر به علت تور بدهد.

عبدالامیر خوانساری نژاد ـ رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خوزستان ـ هم در آن جلسه تاکید کرده بود: این قانونِ موقتی، نرخ خدمات گردشگری را افزایش داده هست؛ چه لزومی دارد که همچنان حاکم باشد.

انتهای پیام