تاریخ: ۱۱:۲۱ :: ۱۳۹۶/۰۹/۲۶
تکذیب تعجب آور و غریب یک خبر

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، یکی دوماه پس از انتخابات ریاست جمهوری، برای نخستین بار این خبر در محافل خبری مطرح گردید که قرار هست ریاست کل بانک مرکزی دگرگونی کند. اما مهمتر از دگرگونی ریاست کل، این بود که چه کسی قرار هست جای ولی الله سیف […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، یکی دوماه پس از انتخابات ریاست جمهوری، برای نخستین بار این خبر در محافل خبری مطرح گردید که قرار هست ریاست کل بانک مرکزی دگرگونی کند.

اما مهمتر از دگرگونی ریاست کل، این بود که چه کسی قرار هست جای ولی الله سیف را در بانک مرکزی بگیرد؛ آن چیزی که به این خبر ارزش زیادتری می داد این بود که ریاست جمهور تصمیم گرفته محمد نهاوندیان را بعنوان ریاست کل تازه بانک مرکزی انتخاب نماید. 

روز گذشته دوباره این خبر مطرح گردید البته اینبار سایت انتخاب که از حامی های دولت روحانی هست، از جدی شدن دگرگونی ریاست کل بانک مرکزی و آمدن نهاوندیان به این بانک اطلاع داد.

در پی انتشار این خبر، از انجایی که بانک مرکزی تصویر العملی به آن نداشت، پایگاه اطلاع‌رسانی دولت با بازنشر خبر قدیمی یک خبرگزاری دولتی در کانال تلگرامی خود، تلویحاً جایگزینی نهاوندیان به‌جای سیف را تکذیب کرد.

همچنین ساعتی بعد، عصر ایران به‌نقل از ولی‌الله سیف ریاست بانک مرکزی درج کرد: رفتنم شایعه هست، همین الآن آقای نهاوندیان هم در کنفرانس اقتصاد ایران عنوان کرد شایعه هست.

نکته جذاب، در همه این خبرها این هست که کسی جرأت تکذیب رسمی خبر را ندارد؛ حتی ریاست کل بانک مرکزی هم خود صراحتاً خبر را تکذیب نکرده و مبحث را ارجاع میدهد به نهاوندیان که گفته خبر شایعه است! این یعنی شاید سیف هم مطمئن نیست که در ادامه دولت، با روحانی می ماند یا نه!

این مطلبو از دست ندید!  مناظری زیبا از طبیعت زمستانی در نهاوند + فیلم

باید دید در ایامی آینده، تقدیر بانک مرکزی چگونه رقم می خورد؛ آیا خبری که تا به حال کسی بصورت رسمی آنرا تکذیب نکرده، به حقیقت بدل می گردد و سیف با بانک مرکزی خدانگهداری می کند؟!

البته استدلال تمامی مراجع آگاهی که تا به حال خبر برکناری سیف را تکذیب کرده اند این هست که وی تا انتهاء مرحله ۵ ساله حکم ریاست کلی خود، در بانک مرکزی خواهد ماند.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از تسنیم، سیف در جلسه سوم شهریورماه ۱۳۹۲هیئت دولت ایران، با پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی و تأیید مجمع عمومی بانک مرکزی با حکم ریاست جمهور بعنوان ریاست کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران منصوب گردید.

از سال ۱۳۳۹ تا هم حالا بانک مرکزی ۱۷ رئیس‌کل را به خود دیده که هرکدام سیاست‌ها و عقاید متمایزی در مورد بانک‌داری و بازار مالی و ارزی داشتند و همین امر باعث گردید تا اقتصاد ایران در سالهای متفاوت شاهد اتفاقات متمایز ارزی و مالی باشد.