تاریخ: ۱۴:۴۲ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
تولیدات دارویی ایران در راه بازار قرقیزستان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری ترند، در چهارچوب یادداشت تفاهم و مشارکت مشترک وزارت بهداشت ایران و وزارت معالجه قرقیزستان در راستای معالجه، دوا و امکانات پزشکی، طی هفته گذشته هیئتی از وزارت معالجه قرقیزستان به ایران سفر کرد. هیئت قرقیزستانی در این سفر خاطر […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری ترند، در چهارچوب یادداشت تفاهم و مشارکت مشترک وزارت بهداشت ایران و وزارت معالجه قرقیزستان در راستای معالجه، دوا و امکانات پزشکی، طی هفته گذشته هیئتی از وزارت معالجه قرقیزستان به ایران سفر کرد.

هیئت قرقیزستانی در این سفر خاطر نشان نمودند که تولید دوا و امکانات پزشکی در ایران در سطح کیفی بسیار بالایی قراردارد و نرخ دوا ها و امکانات پزشکی تولید گردیده نیز پذیرفتنی هست. امکان تحویل فرآورده ها دارویی و امکانات پزشکی ایران به قرقیزستان تاثیر مثبتی در بهبود دسترسی مردم و موسسات درمانی این کشور به این فرآورده ها خواهد داشت.

علاوه بر این از جانب ایرانی دعوت شد تا در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی «دارو- مد اکسپو ۲۰۱۸» که در آوریل سال کنونی در بیشکک برگزار خواهد شد شرکت کند و فرآورده ها دارویی و پزشکی شرکت های ایرانی را در این نمایشگاه ارائه نماید.

در انتهاء این سفر قرار شد که یک گروه کاری دوطرفه برای مشارکت در راستای فراهم سازی شرایط ورود فرآورده ها ایرانی به بازار داروی قرقیزستان تشکیل گردد.