گروه: بلیط
تاریخ: ۱۵:۱۶ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۷
توضیحات مدیر ارتباطات عمومی برج میلاد در مورد فروش بلیت ۹۵ هزار تومانی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در نهایت پس از اما و اگر و کش و قوس‌های فراوان، طرح نمایش بازی‌های جام جهانی در سینما‌ها به تصویب رسید. برنامه ای که از همان ابتدا با اعتراض فیلمسازان مسیرش عوض گردید! برنامه ای که از همان […]

برج میلاد برای نمایش بازی های جام جهانی از کجا مجوز گرفت؟ + پاسخبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در نهایت پس از اما و اگر و کش و قوس‌های فراوان، طرح نمایش بازی‌های جام جهانی در سینما‌ها به تصویب رسید. برنامه ای که از همان ابتدا با اعتراض فیلمسازان مسیرش عوض گردید!

برنامه ای که از همان ابتدا با اعتراض فیلمسازان مسیرش عوض گردید!این بار اعتراض‌ها پر بیراه نبود؛ به هر حال طرح اکران افطار تا سحر در ماه رمضان آن چنان که باید و شاید موفق عمل نکرد و اکران همه بازی‌های جام جهانی در سینما‌ها آن هم به مدت یک ماه و در ساعت‌های متفاوت (سانس‌های مرده و زنده) می‌توانست به مراتب ضربه مهلک تری به فروش فیلم‌های سینمایی بزند.

دست آخر تصمیم بر آن گردید که سه بازی ایران و سه بازی پایانی جام بیست و یکم بر پرده نقره‌ای به نمایش در آید.

بر طبق نخستین آمار منتشر گردیده از فروش بلیت بازی ایران و مراکش، سینما‌ها چیزی در حدود ۴۰۰ میلیون تومان به جیب زده اند. اینکه می گوییم به جیب زده اند شاید بیراه نباشد؛ چون که هنوز معلوم نیست قسمت فیلمسازانی که در زمان اکران فیلمشان، این بازی (البته مهم) روی پرده نقره‌ای رفته، چه می‌شود؟!

زیادتر بخوانید: قسمت صاحبان فیلم از فروش بلیت‌های جام جهانی چقدر است؟

این هم از عجایب روزگار فرهنگ و هنر ماست که اول برنامه ای راه اندازی و اجرا می‌شود و بعد ساز و کار دقیقش را تصریح و تعیین می‌کنند!

سرتیپی سخنگوی شورای عالی اکران بحث در این باره را به جلسه این هفته ارجاع داده و گفته به زودی در مورد این مسائل تصمیم‌گیری می‌شود!

اینکه می گوییم به جیب زده اند شاید بیراه نباشد؛ چون که هنوز معلوم نیست قسمت فیلمسازانی که در زمان اکران فیلمشان، این بازی (البته مهم) روی پرده نقره‌ای رفته، چه می‌شود؟!البته یک نکته را یادمان نرود که این نا به سامانی‌ها منحصرا به همین ختم نمی‌شود. اینکه اول این گزارش گفتیم پس از بیشتر از یک ماه طرح نمایش بازی‌های جام جهانی در سینما به تصویب رسید، از نوعی بار تمجیدی هم بهره مند بود؛ اینکه این تصمیم گیری طبق یک مجوز و زیر نظر مالک نظران و با تایید و تصویب و قانونمند اجرا گردید.

اما؛ از قضا بازی ایران و مراکش نه منحصرا در سینما‌ها که در زیادی از فرهنگسرا‌ها و حتی برج میلاد هم پخش شده است؛ آن هم با قیمتی متمایز از بلیت سینماها!

بر طبق گزارش‌ها برج میلاد بلیت این بازی را با نرخ ۹۵ هزار تومان به فروش رسیده است! سؤال اینجاست آیا اصلا اکران این بازی در سایر فضا‌های فرهنگی هنری هم مجوز داشته یا نه؟ از سویی ناظران کجا می باشند و آیا بر سر این نوع قیمت‌ها نظارتی می‌شود یا خیر؟

پیگیری خبرنگار ما در این باره تا حدودی پاسخ داد؛ محمد قاصد اشرفی عضو شورای عالی اکران، در مورد مجوزهای پخش فوتبال در مکان‌های عمومی، برج میلاد، فرهنگسراها و … گفت: ما یک مجوز کلی از وزارت ارشاد برای پخش بازی های جام جهانی فوتبال در سینماهای تهران و شهرستان ها گرفتیم؛ اما دیگر فضاهای شهری برای پخش فوتبال، از اماکن عمومی به صورت به صورت مجزا مجوز گرفته اند.

همچنین، به نظر می آید از صبح امروز اعتراض رسانه ها و پیگیری آنان در مورد نرخ بلیت تماشای بازی در برج میلاد به نتیجه رسیده؛ چون که این نرخ تا ۳۰ هزار تومان کاهش یافته؛ اما همچنان فراوان است و سبب اقناعی برای آن مطرح نگردیده است.

این مطلبو از دست ندید!  لایحه نرخ کرایه تاکسی، مترو و اتوبوس به شورا رسید

زیادتر بخوانید: کاهش نرخ بلیت بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ در برج میلاد 

اما با پیگیری خبرنگار ما، لیدا دانشی مدیر ارتباطات و بین الملل  برج میلاد در مورد حاشیه های نمایش بازی ایران – مراکش در این مکان توضیح هایی را به توصیف زیر عرضه داد؛

««درباره پخش نخستین بازی تیم ملی کشورمان در مسابقات جام جهانی، با مجوز از مراجع قانونی در سالن کلیدی مرکز همایش‌های بین المللی و بر روی عریض‌ترین و بزرگترین پرده نمایش کشور انجام شده است و رابطه ای با سینمای برج میلاد ندارد.

نظام نرخ گذاری اماکن غیرسینمایی تابع تصمیم های شورای عالی اکران نیست و نسبت به خدمات عرضه شده کاملاً فرق دارد.

با توجه به امکانی که شهروندان برای تماشای بازی‌ها از تلویزیون خانگی دارند، تدارکی دیده گردید تا مسابقات تیم ملی کشورمان و مسابقات فینال جام جهانی در شرایط ویژه‌ای برای علاقه مندان اکران گردد. در این صورت بیننده امکان انتخاب خواهد داشت که در چه فضایی و با چه خدماتی به تماشای بازی‌ها بنشیند.

در بازی ایران-مراکش تعداد محدودی بلیت به نرخ ۹۵ هزارتومان متناسب با خدمات عرضه شده به فروش رسید.

با توجه به زمان کوتاه اخذ مجوز تا پخش مسابقات و عدم امکان اطلاع رسانی به بیننده های، بلیت ها با تخیف ۷۰ در صد در اختیار سایت‌های معتبر جای گرفت و برای مراجعه کنندگان هم امکان تهیه بلیت از گیشه‌های فروش برج فراهم گردید.

کارشناسی زنده در بین دو نیمه و انتهاء بازی با حضور چهره‌های مطرح ورزشی کشور و کارشناسان فوتبال و نیز رابطه مستقیم با محل برپایی مسابقات/ اجرای موسیقی‌های ملی و حماسی/ اهدای پرچم ایران به همه حاضران/ قرعه کشی و اهدای جوایز ارزنده بین حاضران/ تولید و پخش آیتم‌های عکس ها مخصوص از حاشیه های مسابقه من جمله خدماتی  است که در سالن همایش‌های بین المللی برج میلاد به علاقه مندان عرضه گردید.

در شرایط فعلی و در آستانه‌ بازی‌های دیگر تیم ملی کشورمان، فرمان بازبینی در نرخ، جهت رفاه حال شهروندان صادر گردیده و علاقه مندان می‌توانند بلیت بازی‌ها را با نرخ ۵۵ یا ۶۵ تومان (نسبت به تفاوت نمای دید) تهیه نمایند.»