گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۵:۰۰ :: ۱۳۹۶/۰۵/۲۶

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  بولتن نیوز، نصرالله فرهمند گفت : براساس هماهنگی های انجام شده زایران ایرانی از ساعت ۱۰:۳۰ صبح دهم ذی الحجه برای رمی جمرات اعزام خواهند شد.وی در مدینه منوره از زایران کشورمان خواست طبق برنامه زمان بندی شده و بر اساس هماهنگی های لازم با مدیران و روحانیون […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  بولتن نیوز، نصرالله فرهمند گفت : براساس هماهنگی های انجام شده زایران ایرانی از ساعت ۱۰:۳۰ صبح دهم ذی الحجه برای رمی جمرات اعزام خواهند شد.
وی در مدینه منوره از زایران کشورمان خواست طبق برنامه زمان بندی شده و بر اساس هماهنگی های لازم با مدیران و روحانیون کاروان ها عمل کنند.
وی با اشاره به تشکیل کارگروه های تخصصی برای ساماندهی و برنامه ریزی مشاعر و عرفات خاطر نشان کرد:‌ تدابیر و برنامه ریزی های خوبی برای آسایش زایران در سرزمین منا و عرفات صورت گرفته است.
وی گفت: چادرهای زائران کشورمان در سرزمین منا و عرفات علاوه بر اینکه به کولرهای گازی مجهز است، از سقف بالاتری نیز برخوردار است تا شدت گرما را کاهش دهد.
مدیر عملیات حج در عین حال به گرمای هوا در ایام تشریق اشاره و به زائران توصیه کرد: دستورالعمل های بهداشتی و خودمراقبتی را جدی بگیرند تا دچار گرما زدگی نشوند.
فرهمند با بیان اینکه امسال هیات پزشکی با مجوز کشور میزبان در سرزمین منا و عرفات نسبت به دایر کردن درمانگاه ها اقدام خواهد کرد، اظهار داشت: تیم هیات پزشکی کشورمان امسال با یک برنامه ریزی جدید درعرفات حضور خواهند داشت و ان شاء الله زائران کشورمان به خوبی اعمال و مناسک حج را به جا خواهند آورد.
وی با اشاره به اینکه روز به روز بر تعداد زایران بیت الله الحرام در مکه مکرمه افزوده می شود، گفت: باتوجه به حضور میلیونی زائران از کشورهای مختلف در مکه مکرمه، پلیس این شهر محدودیت های ترافیکی را به اجرا خواهد گذاشت لذا زائران در ترددهای درون شهری، صبر و حوصله بیشتری داشته باشند.
مدیر عملیات حج همچنین با بیان آماری از آخرین وضعیت حضور زایران ایرانی در شهرهای مکه و مدینه گفت: در حال حاضر حدود ۱۷ هزار ایرانی از طریق فرودگاه جده وارد مکه شده اند و حدود ۳۵ هزار زائر نیز از هشتم مرداد ماه تاکنون به مدینه سفر کرده و بسیاری از آنها پس از زیارت مسجدالنبی و اماکن مقدسه در مدینه منوره راهی مکه شده اند.
فرهمند گفت که زائران کشورمان با ۱۹۸ پرواز شامل ۱۵۲ پرواز ایران ایر و ۴۶ پرواز سعودی به سرزمین وحی سفر کرده اند و پیش بینی می شود در عملیات بازگشت حجاج به کشور نیز ۸۰ درصد پروازها توسط ایران ایر انجام شود.
وی همچنین در خصوص پروازهای برگشت زائران گفت: بازگشت زایران ایرانی پس از انجام مناسک حج ‌از ۱۵ شهریور ‌از فرودگاه جده و از ۱۹ شهریور از فرودگاه مدینه به مقصد ایستگاه های پروازی در کشور انجام خواهد شد.
یاداور می شود امسال ۸۶ هزار و ۵۰۰ زایر ایرانی در مناسک حج ابراهیمی حضور دارند.