توصیه هایی برای کاهش سوزش نیش پشه/ نیش پشه خطرناک نیست

0
اشتراک

توصیه هایی برای کاهش سوزش نیش پشه/ نیش پشه خطرناک نیست

نیش حشرات زهرا میرکیایی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: با توجه به اینکه فصل تابستان را در پیش داریم و در این فصل با گرم شدن هوا، حشراتی نظیر “پشه” نیز افزایش پیدا می‌کنند، شهروندان گلایه هایی را مطرح کرده و از نیش پشه‌ها در امان نمی‌مانند. 
وی افزود: گزش پشه منجر به بیماری‌های پوستی نمی‌شود و از این بابت شهروندان نباید نگران باشند. 
این متخصص پوست با اشاره به پوست حساس کودکان اظهارکرد: کودکان پوست حساس تری به نسبت افراد بزرگسال دارند و گاهی مشاهده می‌شود نیش پشه به روی صورت آن‌ها تا چندین روز باقی می‌ماند. 
میرکیایی ادامه داد: چند روز ماندن اثر نیش پشه به روی دست و یا صورت خطرناک نیست و خانواده‌ها نباید با دیدن نیش پشه نگران سلامت فرزندان خود شوند. 
وی در خصوص داروهای موجود در داروخانه‌ها برای درمان نیش پشه خاطرنشان کرد: داروهای شیمیایی برای درمان نیش پشه در داروخانه‌ها موجود است، اما این برای درمان نیش پشه نیازی به این دارو‌ها نیست، زیرا ممکن است این داروهای شیمیایی خود عوارضی را داشته باشند. 
این متخصص پوست با ارائه توصیه‌ای به افراد اذعان کرد: افرادی که در معرض پشه خوردگی قرار می‌گیرند باید توجه داشته باشند که خارج محل نیش پشه منجر به آسیب دیدن پوست و گاهی ایجاد زخم در افراد می‌شود. 
میر کیایی با اشاره به برخی درمان‌های خانگی برای کاهش سوزش ناحیه نیش پشه گفت: برخی افراد برای کاهش سوزش نیش پشه استفاده از سرکه و یا خمیردندان را پیشنهاد می‌کنند، اما باید به این موضوع توجه شود که این کار باعث افزایش التهاب پوست شده و می‌تواند مشکلات دیگری را برای افراد در پی داشته باشد. 
وی در رابطه با راهکارهایی که سبب کاهش سوزش نیش پشه می‌شود اذعان کرد: بهترین راهکار این است که افراد محل گزیدگی پشه را با آب و صابون شسته و بعد از آن تکه‌ای یخ روی آن بگذارند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.