تاریخ: ۲۱:۱۶ :: ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
توسعه سیستم‌های نظامی کره جنوبی با الهام از طبیعت / ربات‌های زیستی در راهند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه فناوری خبرگزاری دانشجو، کره جنوبی مشغول توسعه ربات‌های نظامی است که از طبیعت الهام گرفته شده‌اند و می‌توانند خود را با تمام محیط‌ ها وفق دهند. فناوری که با الهام از طبیعت توسعه می‌یابد بخشی از سیستم‌های نظامی آتی کره جنوبی است و به سربازان این […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه فناوری خبرگزاری دانشجو، کره جنوبی مشغول توسعه ربات‌های نظامی است که از طبیعت الهام گرفته شده‌اند و می‌توانند خود را با تمام محیط‌ ها وفق دهند. فناوری که با الهام از طبیعت توسعه می‌یابد بخشی از سیستم‌های نظامی آتی کره جنوبی است و به سربازان این کشور در میدان جنگ کمک می‌کند.

طرح‌هایی که با الهام از پرندگان، مار‌ها و موجودات دریایی توسعه می‌یابند و می‌توان از آن‌ها برای نظارت و مبارزه در خشکی، دریا یا هوا استفاده کرد. این در حالی است که کشور‌های همسایه کره جنوبی (چین و روسیه) پیشرفت‌های قابل توجهی در توسعه این فناوری داشته‌اند.

سازمان DAPA کره جنوبی در سندی با عنوان فناوری‌های کلیدی این کشور اعلام کرده است، از فناوری‌های الهام گرفته شده از طبیعت در طراحی سیستم‌های تسلیحاتی آتی استفاده می‌کنیم. در حقیقت کره جنوبی قصد دارد چند نوع ربات زیستی بسازد که از انسان و طبیعت (پرندگان، مارها، موجودات دریایی و حتی حشرات) الهام گرفته است.

این مطلبو از دست ندید!  جشن بزرگ کارگری دهه امامت و ولایت در بافق برگزار شد

پارک جیونگ یون سخنگوی DAPA بیان کرد: ربات‌های زیستی آینده تسلیحات را تغییر می‌دهند. چنین ربات‌هایی می‌توانند عملیات مختلف از جمله جستجو و شناسایی را انجام دهند.