تاریخ: ۱۴:۰۶ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
توسعه رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای در دستور کار است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بصیر سبزوار حسن محرابی در نشست خبری با اصحاب رسانه درباه بیان چالش‌ها و مشکلات سال گذشته در فرآیند هدایت تحصیلی دانش آموزان، گفت: باید سال جدید پارامترهای زیادی به این فرآیند افزوده شود تا دانش آموزان بتوانند با […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بصیر سبزوار حسن محرابی در نشست خبری با اصحاب رسانه درباه بیان چالش‌ها و مشکلات سال گذشته در فرآیند هدایت تحصیلی دانش آموزان، گفت: باید سال جدید پارامترهای زیادی به این فرآیند افزوده شود تا دانش آموزان بتوانند با قدرت انتخاب و در رشته‌های مناسب تحصیل کنند.

 

وی با بیان این‌که رغبت کاذبی در بین دانش آموزان برای ورود به رشته‌های نظری به خصوص تحصیل در رشته تجربی وجود دارد، تاکید کرد: با این روش و استفاده از تست‌های رغبت سنج و استعداد سنج می‌توان راه و شیوه صحیح را به آینده سازان کشور نشان داد.

 

وی با اشاره به مزیت‌های مختلف موجود در رشته‌های فنی حرفه‌ای و کار دانش، تصریح کرد: توسعه رشته‌های مهارتی با استفاده از ظرفیت موجود صنعتی در سبزوار در درستور کار قرار گرفته تا دانش آموزان بتوانند همزمان با تحصیل، خود را برای ورود به بازار کار آماده کنند.

این مطلبو از دست ندید!  رهاسازی آشغال در رودخانه "نعل اشکنان علیا" + فیلم

 

محرابی در ادامه همچنین با اشاره به ظرفیت محدود در رشته‌های نظری، تصریح کرد: با توجه به این محدودیت‌ها امکان تحصیل تمامی دانش آموزان در حوزه‌های نظری وجود ندارد.

 

مدیر آموزش و پروش سبزوار همچنین به تاثیر گذاری پنج عنصر معلم، مدیر، مشاور، اولیا و دانش آموز در انتخاب رشته و هدایت تحصیلی دانش آموزان، تاکید کرد: با توجه به این تاثیر گذاری سعی خواهد شد تا انتخابی دقیق و بر اساس نظر این پنج عنصر انجام شود.

 

وی در ادامه به تشریح برنامه‌های هفته معلم پرداخت و افزود: در این هفته در حدود ۵۰ عنوان برنامه با هدف تکریم مقام شامخ معلمان برگزار خواهد شد.

 

وی غبارروبی از مزار شهدا در روز ابتدایی این هفته را اولین برنامه عنوان کرد و یادآور شد: دیدار با معلمین جانباز، تجلیل از معلمین نمونه و برگزاری مسابقات فرهنگی از جمله برنامه‌های این هفته خواهد بود.