توسعه استان بوشهر نیازمندتلاش جهادی به‌صورت علمی و دانش‌بنیان است

0
اشتراک

توسعه استان بوشهر نیازمندتلاش جهادی به‌صورت علمی و دانش‌بنیان است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری با بیان اینکه برای پیشرفت و توسعه نیاز به سند جامع دانش بنیان است، اظهار داشت: این سند منطبق با ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان بوشهر برای دست یابی به اهداف از پیش تعیین شده با کمترین هزینه کرد منابع مالی و انسانی تدوین می‌شود.

وی، نبود مهندسی پیشرفت در فضای کلان ایران اسلامی را یک معضل دانسته و تاکید کرد: مهندسی پیشرفت نیاز مبرم به تنظیم سند جامع دانش بنیان دارد که متاسفانه در فضای کلان ایران این مشکل وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه در این عرصه باید تلاش جهادی کرد، گفت: برای پیشرفت و توسعه استان بوشهر بر اساس موازین علمی و دانش بنیان باید تلاش جهادی کرد.

وی از تدوین سند جامع علمی و دانش‌بنیان استان بوشهر خبر داد و افزود: با استفاده از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان بوشهر در راستای پیشرفت و توسعه دانش‌بنیان سند جامع علمی این استان تدوین می‌شود.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه در استان بوشهر کارهای مهمی انجام شده، خاطر نشان کرد: در استان بوشهر با داشتن ظرفیت و قابلیت بالا، در ابعاد مختلف فعالیت‌های قابل توجهی برای توسعه زیرساخت‌ها انجام شده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر افزود: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های ملی مهمی است که به سبب نبود سند توسعه جامع دانش بنیان، این ظرفیت‌ها مورد بهره‌برداری فضای استانی قرار نگرفته است.

وی با بیان اینکه در تولید منابع انسانی علمی و توانمند، مدارس، مراکزآموزش عالی، حوزه‌های علمیه و مراکز علمی نقش اساسی دارند، گفت: ظرفیت‌های استان بوشهر در حوزه اقتصاد دانش بنیان به ویژه اقتصاد کرانه‌ای بسیار بالا است که برای استفاده از این قابلیت باید با استفاده از توان علمی بر اساس طرح‌های دانش بنیان تلاش جهادی شود.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی در تدوین سند جامع علمی استان بوشهر کار بسیار با ارزشی انجام داده است، خاطر نشان کرد: امید است با تنظیم و تدوین این سند و اسناد بالا و پایین دستی آن در آینده بر اساس شاخص‌های پیشرفت، استان بوشهر به توسعه متوازن جایگاه اصلی دست یابد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تاکید کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده و بر اساس ظرفیت‌های استان بوشهر با اجرای طرح‌های دانش‌بنیان و علمی، این استان به عنوان آلبوم پیشرفت و توسعه پایدار دینی و دانش بنیان در کشور و حوزه خلیج فارس معرفی شود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.