تاریخ: ۲۲:۰۰ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
توزیع ۲۰۰ کانکس میان مردم نیازمند سرپل ذهاب / تشکیل تیم برای شناسایی احتیاج مردم غرب کشور

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حمزه محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اسلامشهر خبر با اشاره به فعالیت‌های قرارگاه فرهنگی فاطمه زهرا سلام‌الله علیها در شهرستان سرپل ذهاب گفت: قرارگاه از روز اول زمین لرزه در منطقه حاضر گردید در هفته اول که مساله امداد و […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حمزه محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اسلامشهر خبر با اشاره به فعالیت‌های قرارگاه فرهنگی فاطمه زهرا سلام‌الله علیها در شهرستان سرپل ذهاب گفت: قرارگاه از روز اول زمین لرزه در منطقه حاضر گردید در هفته اول که مساله امداد و رهایی بود کار ما حل مسائل سریع و ضروری مردم بود در این زمینه یک تقسیم‌کار اجمالی انجام گردید و ما در شهر مستقر گردیدیم.

وی گفت: ارتش در روزهای اول و در آواربرداری مساعدت کرد اما پس از آواربرداری شهر ازنظر حضور نیروهای خدماتی، اجتماعی و فرهنگی در حال تهی شدن بود حضور در شهر مشکلات خاص خود را داشت تجمع مردم در شهر زیادتر از روستا بود بروکراسی اداری شهر سرعت کار را می‌گرفت گروه‌های جهادی نیز زیادتر مایل بودند در روستا خدمت کنند که سریع‌تر به نتیجه برسند.

حجت‌الاسلام محمدی بابیان اینکه قرارگاهی با اسم قرارگاه امیرالمؤمنین در شهرستان سرپل ذهاب تشکیل گردید افزود: اولی اقدام قرارگاه هدایت کمک‌های مردمی بود. محل قرارگاه در شهر به سبب اقتضائات موجود عوض گردید و سرانجام یک مدرسه در شهر قصر شیرین به‌عنوان محل قرارگاه انتخاب گردید آقای ناصر احمدی مسئول به‌عنوان مسئول کانون سرپل ذهاب انتخاب گردیدند.

وی با تشکر از مسئولین شهرستان، امامان جمعه و به‌ویژه امام‌جمعه احمدآباد در ارسال کمک‌های مردمی و پیگیری‌های بعدازآن اضافه کرد: برنامه کلیدی قرارگاه هدایت کمک‌های مردمی و توزیع کمک‌ها بود. ما یک تیم شناسایی در منطقه تشکیل داده بودیم این تیم در محله‌های متفاوت فقرا و نیازمندان را شناسایی می‌کرد و کمک‌ها میان آنها توزیع می‌شد. این شناسایی به‌مرورزمان قوی‌تر و دقیق‌تر گردید علاوه بر آن به مردم منطقه خدماتی مثل سیم‌کشی برق، پاکیزگی و اموری ازاین‌دست عرضه می‌شد.

امام‌جمعه واوان اعلام نمود: فاز بعد تأمین کانکس برای مردم منطقه بود که یک تیم شناسایی برای اشخاص نیازمند کانکس تشکیل گردید علاوه بر این خیرینی که می خواستند در امر تهیه کانکس فعالیت نمایند شناسایی و کانکس‌ها از طریق این قرارگاه به دست نیازمندان می‌رسید.

وی بابیان اینکه در حال حاضر در فاز ساخت‌وساز هستیم افزود: فاز ساخت کانکس و توزیع همچنان دنبال کرد ولی کاری که باید در حال حاضر صورت پذیرد پیدا کردن خیرین برای ساخت‌وساز در شهر است که در این مورد امام‌جمعه محترم سرپل ذهاب و مسئولین شهرستان رابطه و سازگاری خوبی انجام شده است.

این مطلبو از دست ندید!  مناظری زیبا از طبیعت زمستانی در نهاوند + فیلم

فرمانده قرارگاه امیرالمؤمنین علیه‌السلام تصریح کرد: یکی از اقداماتی که ما صورت دادیم این بود که نگاه کردیم شهر به‌صورت از حضور سازمان‌دهی شده نیروهای انقلابی تهی بود بر این اساس ما از قرارگاه‌های فرهنگی کل کشور خواستیم که در شهر مستقر گردند و آنها را نسبت به حضور در شهر حساس کردیم این اشخاص در شهر حضور پیدا نمودند و تیم‌های متفاوت از استان‌های متفاوت کشور به محل اعزام گردیدند. این تحرکات و موجی که قرارگاه ایجاد نمود سبب شد کانکس‌های زیادی به شهر سرازیر گردد سرانجام با کارهای مستقیم و غیرمستقیم قرارگاه و خیرین متفاوت ۲۰۰ کانکس میان مردم منطقه توزیع گردید.

وی با قدردانی از کارهای قرارگاه فرهنگی استان خوزستان و استان فارس در امر ارسال کمک‌ها و کانکس گفت: قرارگاه امیرالمؤمنین با ایجاد این خیز می‌خواست این پیام را جابه جا کند که مردم ایران شهرستان سرپل ذهاب را یادشان نرود.

 

* شناسایی نیازمندی مردم سرپل ذهاب

ناصر احمدی، مسئول کانون قرارگاه امیرالمؤمنین در شهرستان سرپل ذهاب در همین زمینه به خبرنگار اسلامشهر خبر گفت: با توجه به اینکه قبل از واقع شدن زمین لرزه نزدیک به ۷۰ درصد مردم سرپل ذهاب بیکار و دارای مشکلات اقتصادی بودند با واقع شدن زمین لرزه مشکلات مردم شهرستان چندین برابر گردید بر این اساس قرارگاه به سمت سازندگی و شناسایی کسانی که خانه‌های آنها ۱۰۰ درصد تخریب‌شده است رفت در حال حاضر خیلی از خانواده‌ها البته به‌صورت تقریبی شناسایی گردیدند.

وی گفته بود: علاوه بر این طبق اطلاعات تیم‌های موجود در منطقه، مردم منطقه از جهت میزان خراب کردن منازل، فوتی، مجروحی و مریض موجود در منزل شناسایی و برای دریافت خدمات اولویت‌بندی گردیدند.

احمدی تصریح کرد: با توجه به اینکه خانه‌ها در شهرستان طبق مهندسی ساخته نگردیده بود زمین لرزه موخر سبب شد منازل دچار خراب کردن فراوان گردند به‌طوری‌که نزدیک به ۳۵ هزار نفر در شهرستان سرپل ذهاب درگیر زمین لرزه گردیدند. در حال حاضر احتیاج است که مردم یک لبیک به پیام مقام معظم رهبری مبنی بر مساعدت همه‌جانبه به مردم بگویند. در حال حاضر مردم احتیاج به مواد غذایی دارند مواد غذایی زیادی از مردم به اتمام فرا رسیده است و احتیاج است که برنج روغن و بقیه اقلام به دست مردم برسد.