تاریخ: ۱۸:۱۶ :: ۱۳۹۶/۱۱/۲۴

کیانی  کارشناس اداره مراجع طبیعی و آبخیز داری شهرستان سرپل ذهاب  در صحبت با خبرنگار    گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، ، گفت: توزیع ۱۲هزار و ۵۰۰کارت همیار طبیعت در شهرستان به معنی  تهیه  همین تعداد نهال و کاشت آن توسط محصلین هست. وی با بیان اینکه کاشت نهال باعث مراقبت از خاک منطقه و […]

کیانی  کارشناس اداره مراجع طبیعی و آبخیز داری شهرستان سرپل ذهاب  در صحبت با خبرنگار    گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، ، گفت: توزیع ۱۲هزار و ۵۰۰کارت همیار طبیعت در شهرستان به معنی  تهیه  همین تعداد نهال و کاشت آن توسط محصلین هست.

وی با بیان اینکه کاشت نهال باعث مراقبت از خاک منطقه و هم چنین جلوگیری از نفوذ گرد و غبار و محافظت مراجع زیر زمینی آب می شود  گفت: در اجرای این طرح  نحوه تهیه نهال  و کاشت آن به محصلین توزیع داده می گردد.

کیانی اضافه کرد:  هر دانش اموز نماینده طبیعت هست و یک نهال باید در این طرح توسط هر دانش آموز کاشته شود  و بادام دیم و گلابی وحشی در درختانی هست که در طرح همیار طبیعت توسط محصلین کاشته می گردد

وی گفت:  علاوه بر ارزش کاشت درختان  به دانش آموزان  تعلیم های مقدماتی  در مورد مراجع طبیعی و ارزش آن عرضه می گردد تا فرهنگ مراقبت از محیط زیست و ارزش به کاشت نهال   از کودکی در محصلین نهادینه گردد .

این مطلبو از دست ندید!  بجنورد| اقدامات بی‌برنامه خسارات جبران ناپذیری را به منابع طبیعی وارد کرده است