تاریخ: ۱۲:۵۵ :: ۱۳۹۷/۰۴/۲۷
توزیع نذورات ماه محرم در ظروف گیاهی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ وی با بیان اینکه استفاده از ظروف یکبار استفاده در ماه محرم و ایام عزاداری به صورت چشمگیری افزایش پیدا می نماید گفت: ماهانه ۲۰۰ هزار تن ظروف یکبار استفاده و کیسه پلاستیکی در کشور استفاده می گردد که این میزان در […]

توزیع نذورات ماه محرم در ظروف گیاهیبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛

وی با بیان اینکه استفاده از ظروف یکبار استفاده در ماه محرم و ایام عزاداری به صورت چشمگیری افزایش پیدا می نماید گفت: ماهانه ۲۰۰ هزار تن ظروف یکبار استفاده و کیسه پلاستیکی در کشور استفاده می گردد که این میزان در ایام محرم ۳۰ درصد افزایش می یابد.

عربی دنبال کرد: زمان بازگشت ظروف پلاستیکی یکبار استفاده به طبیعت ۳۰۰ تا ۵۰۰  سال به  طول می‌ انجامد و عارضه زیست محیطی را بهمراه دارد.

وی اضافه کرد: توزیع نذورات در مراسم های مذهبی من جمله ایام عزاداری محرم و صفر، اقدام مناسبی هست اما عزاداران و هیئات مذهبی در این راستا باید به تندرستی افرادی که از این نذورات استفاده می نمایند و نیز سلامتی محیطی که در آن زندگی می کنند هم توجه بیشتر از پیش داشته و از ظروف یکبار استفاده پلاستیکی استفاده نکنند.

این مطلبو از دست ندید!  کوه‌های گلابدره با طبیعت دلنشین + فیلم

مدیرکل مراقبت محیط زیست استان با بیان اینکه پیشتر در مراسم های مذهبی و توزیع نذورات از ظروف شیشه ای، استیل و ملامین استفاده می گردید اضافه کرد: در شرایط فعلی به مردم و هیئت های مذهبی سفارش می گردد، ظروف شیشه ای و استیل و ملامین یا ظروف یک بار استفاده گیاهی تهیه گردیده از نشاسته ذرت را جایگزین ظروف یکبار استفاده پلاستیکی کنند.

وی در انتهاء گفت: ظروف یکبار استفاده گیاهی با محیط زیست هماهنگی دارند و حداکثر بعد از شش ماه در طبیعت تجزیه می گردند و به چرخه طبیعت بازمی گردند.