گروه: بلیط
تاریخ: ۱۵:۴۵ :: ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
تهیه بسته گردشگری منوط به تعدیل قیمت بلیت پروازهای چارتری

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از افکارنیوز،  جمشید حمزه‌زاده در جواب به این مبحث که در بلیت‌های چارتری امکان مشارکت از سوی جامعه هتل‌داران و تعیین هتل در قالب بسته گردشگری‌ وجود دارد؟ گفت:‌ در گذشته عنوان می‌شد که هر کس‌ از پروازهای چارتری استفاد ‌کند، الزاماً باید با هتل باشد و هتل هم […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از افکارنیوز،

 جمشید حمزه‌زاده در جواب به این مبحث که در بلیت‌های چارتری امکان مشارکت از سوی جامعه هتل‌داران و تعیین هتل در قالب بسته گردشگری‌ وجود دارد؟ گفت:‌ در گذشته عنوان می‌شد که هر کس‌ از پروازهای چارتری استفاد ‌کند، الزاماً باید با هتل باشد و هتل هم باید ورود آنان را تائید کند، اما به عقیده من در جهت توسعه گردشگری و گروه‌های گردشگری

وی دنبال کرد:‌ اگر نرخ بلیت‌های چارتری هواپیما ارزان‌تر باشد (نه اینکه دو برابر نرخ مصوب باشد) ما نیز می‌توانیم در تخصیص هتل، با بخش فروش بلیت مشارکت کنیم، در حالتی که اگر نرخ بلیت پروازهای چارتری  مناسب نباشد، ما در این حوزه اصلا مشارکت نمی‌کنیم.

ریاست جامعه هتل‌داران ایران گفت: هتل‌ها زمانی با مبحث چارتر مشارکت می‌کنند که نرخ پروازهای چارتری ارزان‌تر از نرخ‌های مصوب بلیت هواپیما و نرخ پروازهای برنامه‌ای باشد.

حمزه‌زاده اضافه کرد: هنوز حرفی با سازمان هواپیمایی کشوری در این‌باره نداشته‌ایم، اما با آژانس‌های فروش بلیت هواپیما و سازمان میراث فرهنگی

این مطلبو از دست ندید!  عکس/ همراهی شهردار ارومیه با مردم برای مسابقه والیبال

ریاست جامعه هتل‌داران ایران با تاکید بر اینکه هدف از چارتری شدن بلیت؛ فراهم‌سازی سفر ارزان برای مردم هست، اضافه کرد: منحصرا در صورت آنکه نرخ بلیت چارتر مناسب باشد، هتل‌داران حاضر هستند، در سفرها تخفیف مخصوص به بلیت‌های چارتری عرضه کنند و این به شرط کاهش نرخ بلیت پروازهاست‌.

حمزه‌زاده با اشاره به اینکه افزایش نرخ بلیت هواپیما در کاهش استقبال از هتل‌های کشور تا اندازه‌ای تاثیرگذار بوده هست، گفت: در چند کلان‌‌شهر، گرانی بلیت هواپیما بر استقبال از هتل‌ها اثرگذاری داشته هست.

وی تصریح کرد: اگر‌ نرخ بلیت هواپیما‌ پایین بیاید، ما نیز در هتل‌ها تخفیف مخصوص عرضه می‌دهیم و سر انجام بسته سیاستی ارزان نرخ برای سفر و گردشگری داخل کشور فراهم می‌شود.

ریاست جامعه هتل‌داران ایران علاوه بر این قبل از این بیان کرد: ‌ غیر از چند هتل در شهرهای توریستی که تعداد آنان هم فراوان نیست، بقیه هتل‌ها بر طبق آنچه که گزارش می‌دهند با کاهش فراوان مسافر نسبت به پارسال رو به رو شده‌اند.