گروه: زنان
تاریخ: ۲۱:۱۷ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
تهیه اثر مکتوب از نقش زنان آذربایجان غربی در دفاع مقدس

شهلا تاجفر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ر ارومیه اظهار داشت:  آموزش‌های مختلف علمی و مهارتی ویژه جامعه هدف و مخاطبین خاص و عام با محوریت مسائل اولویت‌دار استان برگزار شده است. وی تصریح کرد: در این خصوص طرح‌های دیگری نیز در دست اقدام است که از جمله طرح توان افزایی زنان مدیر و […]

شهلا تاجفر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ر ارومیه اظهار داشت:  آموزش‌های مختلف علمی و مهارتی ویژه جامعه هدف و مخاطبین خاص و عام با محوریت مسائل اولویت‌دار استان برگزار شده است.

وی تصریح کرد: در این خصوص طرح‌های دیگری نیز در دست اقدام است که از جمله طرح توان افزایی زنان مدیر و مسئول استان و طرح تاب‌آوری اجتماعی زنان در مواجهه با آسیب‌های اجتماعی است که تا پایان  اسفند ماه سال جاری اجرا خواهد شد. 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی با تاکید بر دغدغه و اهتمام جدی دفتر امور زنان و خانواده استانداری در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) مبنی بر کاهش آسیب‌های اجتماعی، برنامه‌های شاخص خود را معطوف به توانمندسازی زنان در تمام شاخه‌ها اعم از زنان شاغل، کارآفرین، سرپرست خانوار و بانوان و دختران مناطق حاشیه‌نشین کرده است.

این مسؤول تشکیل انجمن زنان کارآفرین استان، ایجاد بازارچه‌های مرزی و دائمی برای فروش محصولات، برگزاری نمایشگاه‌های مختلف، اعزام بانوان کارآفرین به نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی از جمله این اقدامات است.

تاجفر افزود: علاوه بر این عقد تفاهم‌نامه‌های همکاری و حمایتی با دستگاه‌ها به ویژه صندوق کارآفرینی امید در راستای حمایت از زنان سرپرست خانوار، اخذ مجوز ایجاد تولیدی پوشاک برای بانوان سرپرست خانوار و بهبود یافته در مرکز استان و موارد دیگر از اقداماتی هستند که اجرایی شده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی با بیان اینکه توانمندسازی بانوان یکی از موضوعات جدی است که دنبال می‌شود، افزود: طی تفاهم‌نامه‌های مختلف در این خصوص ابتدا بانوان مهارت مورد نیاز را فرا گرفته و سپس به آنها جهت ایجاد مشاغل خانگی و یا در راستای مهارت اخذ شده، تسهیلات کم بهره اعطا می‌شود.

این مسؤول در خصوص ثبت خاطرات زنان ایثارگر استان، تصریح کرد: پروژه جدیدی تحت عنوان بررسی نقش زنان استان آذربایجان غربی در دفاع مقدس در دست اجرا است که تهیه آن به صورت مکتوب بوده و در آن به خاطرات و ایثارگری بانوان استان پرداخت خواهد شد.